home

Rok szkolny 2010/2011.

rok szkolny 2009/2010 (archiwum))


zakonczenie roku szkolnego 2010/2011
Zakończenie roku szkolnego 2010/2011    <2011-06-22>
    W dniu dzisiejszym zakończyliśmy rok szkolny 2010/2011. Zanim wychowawcy rozdali nam świadectwa z ocenami i zachowaniem jakie sobie wypracowaliśmy pan dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem. W tym roku otrzymali je : Szymon Wojciechowski kl.IV, Natalia Czarnecka i Michalina Sochacka kl. V oraz uczniowie klasy VI Marek Kwiatkowski, Martin Zapert i Klaudia Skarzyńska. Były też inne nagrody i wyróżmienia m.in. za: czytelnictwo, frekwencję, oszczędzanie, osiągnięcia sportowe, prace na rzecz samorządu itp. Były też podziękowania dla rodziców którzy poświęcali swój cenny czas na rzecz szkoły. Pani przewodnicząca Rady Rodziców tez podziekowała wyróżniającym się osobom.Przed nami wakacje czas odpoczynku.


pozegnanie klasy VI
Pożegnanie klasy VI    <2011-06-21>
    We wtorek 21 czerwca pozegnaliśmy 18 uczniów, którzy ukończyli naszą szkołę.Nie ma w tej chwili uczniów klasy VI. To symboliczne miejsce jest w tej chwili puste i czeka do 1 września aż ktoś je wypełni. Są za to absolwenci roku szkolnego 2010/2011. Tak to już jest że coś sie zaczyna i coś sie musi skończyć. Zyczymy Wam sukcesów w nowej szkole. Ukończyliście II etap kształcenia w swoim zyciu, życzymy ukończenia nastepnych przynajmniej dwóch a najlepszym trzech i więcej etapów. Byliście klasą, którą będzie ciężko zastapić i na pewno miło będziemy Was wspominać. Dziękuję uczniom klasy V z wychowawczynią p. J.Klimek oraz p. J. Roznowskiej za przygotowanie programu na wasze pożegnanie. <-----wychowawca absolwentów 2010/201 ----->


karnity biwak
Biwak klasy VI w Karnitach    <2011-06-13>
    I po biwaku...... Od piatku do niedzieli klasa VI uczestniczyła w Biwaku w Karnitach . Pieniądze na ten cel uczniowie sami zarobili w czasie roku szkolnego poprzez sadzenie lasu oraz przygotowując hot-dogi w trakcie imprez szkolnych. Część pieniędzy kalsa otrzymała też od Rady Rodziców. (dziękujemy)) W czasie tych trzech dni nikt się nie nudził a czas miło upływał.To ostatnie dni szóstoklasistów w tej klasie i w tej szkole. To juz ostatni tak wyjazd razem w szkole podstawowej i prawdopodobnie w takim składzie. Czas szybko miło upłynął podczas gier , zabaw, kapieli, grilowania ogniska i odpoczynku. Wsztstkim humory dopisywały i nikt się nie nudził. Dziękuję rodzicom : K. Kania, W. Skarzyńskiej, E.Moszczyńskiej, M. Jabłońskiemu, P.Cyglickiemu za organizację transportu a p. J.Roznowskiej i p. E.Przekopowicz dodatkowo jeszcze za kupienie prowiantu dla wszystkich (wybór znakomity)
Ze swej strony jako wychowawca dziekuję mojej koleżance J. Lewandowskiej i koledze S. Malinowskiemu za poświęcenie prywatnego czasu w weekend aby być razem z nami.
To prawdziwi twardziele bo kładli się spać po godzinie 3.00 :)


park dinozaurów
Park Dinozaurów - wycieczka    <2011-06-08>
    Ale fajnie!- na wycieczce w Solcu Kujawskim. Grupa 42 uczniów kl. "0" -III zwiedzała tamtejszy Park Dinozaurów. Te ogromne gady zrobiły duże wrażenie na maluchach, ale nasze dzieci zabłysneły swoją wiedzą. Na warsztatach zamieniliśmy się w paleontologów i poszukiwaliśmy szczątek oraz skamieniałości. Kino 5D- to dopiero było przeżycie, niektórzy nie wytrzymali napięcia i... wyszli. Na koniec zakupy i zabawa na placu zabaw. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni dotarli do domów ok godz. 18.00.
Serdzecznie podziekowania dla p. E. Paterek i B. Tyburskiej z pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.


Dzień Dziecka
Dzień Dziecka    <2011-06-03>
    Z powodu wycieczki do Warszawy obchodny Dnia dziecka odbyły sie w piatek 3 czerwca.Pogoda na szczęscie dopisała i wszystkie zaplanowane konkursy sie odbyły. Klasy "0" do III rywalizowały między sobą w jednej grupie a starsi IV-VI w drugiej grupie. Odbył się turniej piłki nożnej, przeciagamie liny biegi w workach oraz konkurs strzelania z wiatrówki. Najcelniej strzelał M. Kwiatkowski kl.VI który zajął I miejsce. II miejsce także uczeń klasy VI J. Przekopowicz natomist III po zaciętej walce z A. Moszczyńską zajął P.Flaszyński. Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich ciepłą kiełbaskę z bułką, napój, wafelek oraz lody.


wycieczka wa-wa
Wycieczka do Warszawy    <2011-05-29>
   W dniach 29.05 -01.06.2011 odbyliśmy czterodniową wycieczkę do Warszawy Dzięki wycieczce takie pojęcia jak: Sejm i Senat, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza, Muzeum WP, Łazienki Królewskie, Cmentarz na Powąskach oraz Pałac Kultury i Nauki znane są nam nie tylko z książek filmów czy internetu. Poruszanie się środkami komunikacji miejskiej ( w tym metrem) i odwiedzenie m.in. Lotniska Chopina, Złotych Tarasów, Centrum Handlowego "Arkadia", Stadionu Legii było też dla nas solidną lekcją i ciekawą atrakcją. Nie zabrakło też wizyty w kinie (film w 3D) no i oczywiście takich atrakcji jak KFC i McDonalds.


Dzień Matki
Dzień Matki & Dzień Ojca    <2011-05-27>
   W dniu dzisiejszym odbyła się specjalna uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na uroczystość zostały zaproszone wszystkie mamy oraz tatusiowie uczniów naszej szkoły. Dzieci klas "0"-III zaprezentowały piosenki oraz wierszyki specjalnie wybrane na tą wyjątkową uroczystość. Grupa uczniów starszych w formie skeczu zaprezentpwała widowisko dla swoich tatusiów.Na zakończenie K. Skarzyńska i D. Będzłowiecz zaśpiewały piosenkę dla wszystkich mam i tatusiów "Cudownych rodziców mam" Panie z Rady rodziców zadbały o gorąca kawę i pyszne ciasto. Na koniec były życzenia dla rodziców , laurki oraz drobne upominki.


spotkanie biblioteczne
Spotkanie biblioteczne    <2011-05-13>

    13.05.2011 r. w Gminnej Bibliotece w Biskupcu odbyło się spotkanie sympatyków książek. Głównym celem było podsumowanie konkursów "Sławni Polacy" oraz "Na wiosnę kwiatki rosną" Naszą szkołę reprezentowali członkowie koła teatralnego, którzy wystapili z przedstawieniem "Sen o książce." Michalina Sochacka otrzymała I miejsce w kategorii "Wielcy Polacy- portret" a Amelia Bartnicka wyróżnienie w konkursie "Na wiosnę kwiatki rosną."


park welski-wycieczka
Wycieczka do Welskiego Parku Krajobrazowego    <2011-04-28>
    W dniu 28 kwietnia 2011 r. klasy IV-VI udały sie na jednodniową wycieczkę do Welskiego Parku Krajobrazowego. Po przyjeździe na miejsce strażnik tego parku pokazał nam rodzaje budek lęgowych ich budowę i przeznaczenie. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze gdzie poznaliśmy rodzaje zwierząt występujące na tych terenach. Zwiedziliśmy też Muzeum Etnograficzne z bardzo ciekawymi eksponatami których nie mam juz w naszym codziennym życiu a jeśli już są to zupełnie inne. Głównym celem naszej wycieczki było jednak zwiedzenie Rezerwatu "Piekiełko". Mogliśmy podziwiać krajobrazy leśno-dolinne oraz strome brzegi rzeki Wel. Ta kilkukilometrową trasę wszyscy przeszli bez żadnych problemów. Na koniec czekało na nas ognisko gdzie mogliśmy upiec kiełbaski oraz odpocząć po trudzie kończącej sie wycieczki.


sprawdzian
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE    <2011-04-15>
    W dniach 13-15 kwietnia trwały w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził ks. M. Rengiel. W czwartek patronem dnia był Jan Paweł II Z tej to własnie okazji szkole odbyły się następujace konkursy:
- konkurs rysunkowy kl. 0-III
- konkurs wiedzy o JP II i quiz filmowy kl. IV-VI.
W konkursie wiedzy o JP II wyróżnieni zostali: I miejsce -> Klaudia Skarzyńska kl. VI, II miejsce->Michalina Sochacka kl. V, III miejsce->Martin Zapert kl. VI. Gratulujemy.


konkurs

Gminny Konkurs Ortograficzny klas I-III
   <2011-04-12>
    We wtorek 12 kwietnia 2011 w Biskupcu odbył się Gminy Konkurs Ortograficzny kl. I-III. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Jarecka z kl. I , Radosław Kowalski z kl. II i Jakub Topolewski z kl.III. Uczestnicy konkursu pisali dyktando i rozwiązywali test ortograficzny. Wszyscy uczniowie otrzymali pomiatkowe dyplomy i drobne upominki a Jakub Topolewski za zajęcie III miejsca nagrodę książkową. Gratulacje! Podziękowanie dla Pani Topolewskiej za dowiezienie naszych uczestników.


akcja las

SADZENIE LASU KLASY VI
   <2011-04-07>
    Nauka poprzez pracę tak dzis wyglądał dzień uczniów klasy VI. Dzieki współpracy z nadlesnictwem Lipowa Góra z panem leśniczym Arkadiuszem Dobek mielismy okazję zasadzic las bukowy na obszarze ok 30 a Miłym zaskoczeniem była wzorowa organizacja dowozu i przywozu uczniów. Jak zwykle rodzice nie zawiedli a juz zupełnym zaskoczeniem był fakt, iż część rodzicow sadziła las razem z uczniami. Dlatego gorące podziękowania dla wszystkich którzy pomogli:
1) za dowóz pani W. Skarzyńskiej i panu P. Woźniak
2)za prace przy sadzeniu lasu pani K. Zapert
3) za dowóż, przywóz i sadzenie lasu paniom D. Kania, J. Roznowskiej, B. Falkowskiej oraz E.Przekopowicz.

Dzięki rodzicom kwota zarobionych pieniedzy ( w całości trafi do uczniów)) będzie na pewno wyższa.


sprawdzian
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY    <2011-04-05>
    W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole sprawdzian szóstoklasisty. To pierwszy tak poważny egzamin jaki musieli przejść uczniowie w dotychczasowej swojej nauce. Wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi procedurami przy 100% obecności uczniów. Tradycyjnie już zdaniem uczniów egzamin był łatwy a wszystkim poszło "dobrze". Oficjalne wyniki poznamy jednak dopiero na początku czerwca.


konkurs
"Młodzież zapobiega pożarom" II miejsce w konkursie powiatowym    <2011-03-31>

    To już XXXIV edycja tego konkursu, który w tym roku odbył się w Zespole Szkół w Bratianie. W rywalizacji brało udział 19 uczestników w trzech grupach wiekowych ( szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie). Urganizatorzy ( dla każdej grupy wiekowej)) przygotowali test składający się z 35 pytań na którego rozwiązanie było 35 min. Miło jest poinformować, iż uczeń naszej szkoły Marek Kwiatkowski kl. VI zajął w tym konkursie II miejsce. Oprócz dyplomu i nagrody książkowej nasz kolega pojedzie w wakacje na obóż do Niemiec.
               GRATULUJEMY
Podziękowania dla pani Moniki Kalitki za opiekę w czasie konkursu.               konkurs

Powiatowy konkurs: "Wiedza o budowie człowieka i zdrowym odżywianiu"
   

    W dniu 24 marca 2011 r. w Zespole Szkół w Mrocznie odbył się powiatowy konkurs wiedzy o budowie człowieka i zdrowym odżywianiu. Celem konkursu było m.in. promowanie zdrowegotrybu życia i dbałości o własne ciało. Uczestnikami konkursu z naszej szkoły byli: Klaudia Skarzyńska i M. Kwiatkowski. Ciekawym akcentem był pokaz ratownictwa medycznego oraz wykład na temat zdrowego odżywiania.
Podziękowanie dla pani W.Skarzyńskiej za dowiezienie i przywiezienie uczestników konkursu.               


zawody
"Pierwszy Dzień Wiosny"    <2011-03-21>

    Dziś w naszej szkole świętowaliśmy nadejście wiosny. Zima w tym roku mocno dała się nam we znaki więc było co świętować. Klasy przgotowały "Marzanny", które przed spaleniem na stosie zabralismy ze soba maszerując "głośno"przez naszą miejscowość. Miło było patrzeć na pomysłowość naszych uczniów w przygotowaniu ciekawych, efektownych strojów. Najlepsze z nich zostały nagrodzone a jury miało problem z wyborem zwycięzców. Największą jednak pomysłowością wkładem w końcowy efekt (w grupie uczniów IV-VI)okazały się stroje A. Moszczyńskiej,A. Metkowskiego, D. Roznowskiej i K. Cyglickiej. W grupie I-III zwyciężcy to: K. Bielewski, R. Paterek, M. Paterek a w oddziale przedszkolnym Kinga Jabłońska.               


zawody
"Gminny Konkurs Ortograficzny w Biskupcu"    <2011-03-15>

    Dnia 4 marca 2011 r. w Biskupcu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym brali udział: Klaudia Cyglicka, Klaudia Skarzyńska i Marek kwiatkowski. I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Marek Kwiatkowski i w nagrodę 30 marca będzie brał udział w Konkursie Ortograficznym" O złote pióro Starosty". Laureaci otrzymali piękne nagrody książkowe a pozostali uczestnicy drobne upominki.
Podziękowania dla pani W. Skarzyńskiej za zorganizowanie dojazdu dla naszych uczestników.               


zawody
"Halowy turniej piłki nożnej dziewczat"    <2011-03-05>

   W dniu 5 marca 2011 r. w hali MOSiR w N.M.L Uczniowski Klub Sportowy "Kogut" z Kurzętnika zorganizował halowy turniej piłki nożnej dziewcząt. Udział wzieło 5 druzyn: Szwarcenowo, Łąkorz,Ostrowite, Gwiździny i Mroczno. Skład naszej druzyny to: D. Będzłowicz, K. Skarzyńska, D. Roznowska, S. Woźniak, P. Ogińska, N. Otremba. A oto wyniki: I miejsce Łąkorz, II miejsce Mroczno, III miejsce Szwarcenowo, IV miejsce Ostrowite, V miejsce Gwiździny. Podziękowania dla pani J. Roznowskiej i pana P. Woźniaka za dowiezienie oraz opiekę podczas turnieju.               


młodziez zapobiega pozarom
Eliminacje gminne "Młodzież Zapobiega Pożarom"      <2011-02-24>

    W dniu 24 lutego w Sali Domu Strażaka w Biskupcu odbyły się eliminacje szczebla gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W rozgrywkach udział wzieli przedstawicielie wszystkich szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkoły w Czachówkach. Miło jest powiadomić,iż w grupie szkół podstawowych II miejsce i awans do szczebla powiatowego który, odbędzie się 31 marca w Bratianie uzyskał Marek Kwiatkowski kl. VI. Drugi z naszych uczestników Martin Zapert zdobył III miejsce.               


walentynki 2011
Walentynki 2011      <2011-02-14>

    Dnia 14 lutego 2011 roku z okazji Dnia Świętego Walentego odbyła się w szkole dyskoteka dla wszystkich dzieci. Dzieci wykonywały własnoręcznie kartki walentynkowe, które zostały wręczane przez pocztę walentynkową. W czasie dyskoteki można było zakupić gofry, hot-dogi, soki i napoje.Zabawa była udana a dzieci zadowolone. Dziękujemy paniom: Lenikowskiej, Ogińskiej, Zapert , Roznowskiej za pomoc w organozacji walentynek.               


pasowanie na czyt
Pasowanie na czytelnika 2011      <2011-02-10>

    Sen o książce" to przedstawienie przygotowane prze uczniów działających w kółku teatralnym. W krótkich, ale humorystycznych tekstach zawarta była zachęta do czytania literatury pięknej, która przynosi różne korzyści. W cudowny sposób nastąpiła również zamiana ucznia z psotnika w gorliwego czytelnika. Po przedstawieniu uczniowie klasy I, wraz ze swoją wychowawczynią, udali się do biblioteki s zkolnej. Czekał tam na nich egzamin, który wszyscy zdali. Starsze koleżanki: Natalia i Magda, pasowały każdego na czytelnika. Na pamiątkę uczniowie otrzymali książki ufundowane przez Radę Rodziców.               


choinka szkol
Choinka szkolna 2011      <2011-01-22>

    W dniu 22 stycznia od godz. 14.00 rozpoczęła się w naszej szkole choinka szkolna. Oprawę muzyczną zapewnił nam zespół "Ametyst" z Biskupca . Przy muzyce nie tylko bawili się uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzicami ale też przybyli goście. Wśród nich dzieci z rodzicami, które jeszcze nie uczęszczają do naszej szkoły, absolwenci a także mieszkańcy Szwarcenowa i Wonny. Punktem kulminacyjnym była oczywiście wizyta Św. Mikołaja. Dla każdego dziecka znalazła się paczka ze słodyczami. W trakcie trwania zabawy Rada Rodziców zasilała swoje konto poprzez sprzedaż kawy, ciasta, hot-dogów , czapek, oraz masek. Trwała też loteria fantowa gdzie głównymi nagrodami były żółwie. Wszyscy doskonale się bawili do godz. 19.00. Od od godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna dla dorosłych, której dochód też wzbogacił konto Rady Rodziców               


d babci dziadka
Dzień Babci & Dzień Dziadka      <2011-01-21>

    Dzień Babci i Dziadka to w naszej szkole wielkie wydarzenie. Uczniowie oddziału przedszkolnego a także klas "I-III wraz z wychowawczyniami przygotowały z okazji tego dnia występy artystyczne dedykowane babciom i dziadkom. Każda tych klas przygotowała krótkie inscenizacje z wierszami i piosenkami. Na zakończenie występów goście otrzymali laurki lub drobne upominki wykonane przez dzieci. Nasi gości zostali też poczęstowani kawą oraz ciastkami przygotowanymi przez niezastąpione mamy z Rady Rodziców. Część babci i dziadków mogła się też rozpoznać na rysunkach wykonanych przez ich wnuczki lub wnuków, które ozdabiały naszą salę. Cała uroczystość odbywała się w bardzo miłej, wesołej atmosferze.               


wigilia
Wigilia szkolna      <2010-12-22>

    Tradycyjnie już co roku odbyła się w naszej szkole Wigilia szkolna. Jest to wspólne spotkanie uczniów klasy VI, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Zwyczajem jest tez to , że uczniowie klasy VI przygotowują część artystyczną związaną z Bożym Narodzeniem. Tak było i tym razem , uczniowie zaprezentowali Jasełka, które sądząc po brawach spodobały się wszystkim. Po części artystycznej ks. Marek Rengiel wprowadził nas w religijną część tych świąt. Zaśpiewaliśmy kolędę podzieliliśmy sie opłatkiem i w rodzinnej atmosferze usiedliśmy do wigilijnego stołu. Dziękuję p. Justynie Roznowskiej oraz p. Jolancie Klimek, a także innym nauczycielom za pomoc przy realizacji jasełek. Dziękuję też rodzicom kl. VI za zaangażowanie oraz wzorową organizację dzisiejszej uroczystości.               


zawody
Turniej piłkarski w Łąkorzu      <2010-11-27>

    W dniu 27.11.2010 r. w hali sportowej w Szkole Podstawowej w Łąkorzu odbyły się zawody piłkarskie chłopców i dziewcząt o puchar wójta gminy Biskupiec. W rywalizacji chłopców udział wzięły cztery drużyny reprezentujące szkoły w Biskupcu, Łąkorzu, Krotoszynach i Szwarcenowie. Nasze dziewczyny zaęły I miejsce natomiast chłopcy III gratulujemy.
                                  więcej               


andrzejki szkolne
Andrzejki szkolne      <2010-11-25>

    W dniu 25 listopada 2010 r. tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyły się Andrzejki szkolne. Dyskoteki odbywały się równolegle w dwóch salach, oddzielnie dla uczniów młodszych no i oczywiście oddzielnie dla uczniów starszych. Rada Rodziców i tym razem nie zawiodła i przygotowała dla uczniów frytki oraz pyszne ciasto. Otwarty był też sklepik szkolny. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywał i aby go kupić trzeba było stać w długiej kolejce. Wszystkim dopisywały humory i nikt sie nie nudził w czasie trwania imprezy.                     


wycieczka plock
Wycieczka do Płocka      <2010-11-23>

    W dniu 23 listopada 2010 r. klasy IV-V-VI uczestniczyły w wycieczce do Płocka Celem wycieczki było obejrzenie sztuki teateralnej w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego.Spektakl nosił tytuł"Bestia i Piękna czyli baśn raz jeszcze opowiedziana ". Po obejrzeniu sztuki mielismy okazję wraz z przewodnikiem poznać historię tego miasta.                     


11 listopada
Narodowe Święto Niepodległości      <2010-11-10>

    10 listopada uczniowie starszych klas naszej szkoły pod kierunkiem p. M. Kapcińskiej przygotowali krótką lekcję historii na temat rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie śpiewali patriotyczne piosenki, mówili wiersze i wspominali życie ludzi i żołnierzy w zniewolonej Polsce. Swoją postawą uczcili śmierć tysięcy poległych rodaków, którzy zgineli w obronie ojczyzny.                     


slubowanie klas I
Ślubowanie klasy I      <2010-10-22>
    W dniu 22 października odbyło się w naszej szkole ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH. To wazne wydarzenie dla uczniów, wychowawczyni oraz zaproszonych rodziców. . Następnie uczniowie klasy I zaprezentowali montaż słowno-muzyczny udawadniając, iż są gotowi do przyjęcia, do naszej szkolnej społeczności. Najważniejszym jednak momentem uroczstości było oczywiście ślubowanie pierwszoklasistów oraz obrzęd pasowania na uczniów za pomocą dużego ołówka. Dotknięcie ramienia każdego pierwszaka wyrażało przyjęcie go do uczniowskiej społeczności. Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiatkowy dyplom, legitymację szkolną oraz upominek ufundowany przez Radę Rodziców.                     


wycieczka Torun
Wycieczka do Torunia      <2010-10-20>
   W dniu 20-10-2000 r. chętni uczniowie klas III-VI wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Głównym celem wycieczki był seans w planetarium pt. "Wirująca Ziemia". Podczas trwającego 40 minut pokazu nasi uczniowie poznali podstawowe informacje związane z ruchem wirowym i obiegowym Ziemi a także związane z tym konsekwencje, tj. zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku.
Drugim waznym celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Etnograficznego. To bardzo ciekawa lekcja historii na której poznaliśmy realia życia mieszkańców dawnej wsi na Kujawach i Pomorzu - jak mieszkano, jak pracowano,jak sie ubierano, jak spędzano czas świąteczny. W drodze powrotnej zwiedziliśmy też ruiny Zamku Krżyżackiego oraz tzw. "Krzywą Wieżę".                     


DEN
Dzień Edukacji Narodowej      <2010-10-14>
   
     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie pod kierunkiem p. J. Roznowskiej i p. Jolanty Klimek przedstawili nauczycielsko-uczniowski pokaz mody. Trochę fantazji i poczucia humoru sprawiło, że takie nietypowe przedstawienie tego święta było dla wszystkich wesołą zabawą
Jednoczesnie organiuzatorzy dziękują paniom Monice i Malwinie za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia oraz p. A. Flaszyńskiej za zorgganizowanie dekoracji.
Po przedstawieniu tradycyjnie już Rada Rodziców zaprosiła nauczycieli i prcowników szkoły na pyszne ciasto i kawę.               


tutrniej piłkarski
Turniej piłkarski      <2010-10-01>
   
     W dniu 01.10.2010 r. odbył się turniej gry w piłkę nożną pt: "Piłkarskie piątki" na boisku GKS Ossa Biskupiec w Biskupcu. W rywalizacji wzięły udział cztery drużyny ze szkół w Biskupcu, Łąkorzu, Szwarcenowie i Krotoszynach. Nasza szkoła zajęła trzecie miejsce. Bilans spotkań naszej drużyny wyniósł: dwie porażki(jedna bardzo pechowa z Łąkorzem) i zwycięstwo z Krotoszynami 2-0. Bramki w tym meczu zdobyli Filip Otremba i Karol Patalon. Wielkie brawa dla naszego zespołu za podjętą walkę. Wszystkie mecze dostarczyły bardzo dużo emocji. Za zajęcie trzeciego miejsca gratulujemy!!               


wycieczka iława 2010
Wycieczka klas I-III      <2010-09-22>
   
     Dnia 22 września odbyła się wycieczka do Iławy klas I-III. W programie wycieczki było kino, plac zabaw i spacer nad jeziorem. Obejrzeliśmy film pt. "Artur i zemsat Maltazara", następnie udaliśmy się na plac zabaw. Największym powodzeniem cieszył się suchy basen z piłeczkami, zjeżdzalnie i trampoliny. Zmęczeni planowo wróciliśny do domu.               


rozp roku szkol 2010/2011
Sprzątanie świata 2010      <2010-09-17>
   
      Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji sprzatanie świata.W naszym przypadku było to sprzątanie naszej miejscowości Szwarcenowo. Sprzątanie świata (ang. Clean Up the World) _ międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Akcja "sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. więcej               


rozp roku szkol 2010/2011
rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011      <2010-09-01>
   
      W dniu 1 września po Mszy św. odprawionej w intencji rozpoczynajacego się roku szkolnego uczniowie, rodzice i nauczyciele udali sie na salę gimnastyczną naszej szkoły. Pan dyrektor bardzo ciepło wszystkich przywitał a w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły. Powitaliśmy też panią A. Dobek, która przez najbliższy rok będzie pracowała w oddziale przedszkolnym. W swym przemówuieniu pan dyrektor zapoznał rodziców i uczniów z organizacją roku szkolnego z tym co nasz czeka w najbliższych miesiącach. 1 września to też 71 rocznica wybuchu II wojny swiatowej o czym przypomniał nam pan dyrektor. Po przemówieniu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.               

Opłaty uczniów.

W tym roku szkolnym ubezpieczenie od nieszcęśliwych wypadków podobnie jak w ubiegłym roku wynosi 16zł od ucznia. Opłata na Radę Rodziców zostanie ustalona na pierwszym zebraniu rodziców po wyborze nowej rady w miesiącu październiku. Ubezpieczenie proszę wpłacać w sekretariacie szkoły.

 

copyright © 2010     AU