home

Rok szkolny 2011/2012.

rok szkolny 2010/2011 (archiwum))
rok szkolny 2009/2010 (archiwum))


zakonczenie roku szkolnego 2012
"ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO "      <2012-06-29>
   

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012. Pan dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody i wyróżnienia m.in. za: czytelnictwo, frekwencję, oszczędzanie, osiągnięcia sportowe, prace na rzecz samorządu itp. Były też podziękowania dla rodziców którzy poświęcali swój cenny czas na rzecz szkoły w mijającym roku szkolnym. Następnie wychowawcy w swoich klasach wręczyli świadectwa pozostałym uczniom. Przed nami wakacje czas odpoczynku.           
I WAKACJE !!!powiatowy konkurs jezyka angielskiego 2012
"POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "      <2012-05-10>
   
10 maja 2012r. odbył się w Nowym Mieście Lubawskim VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy VI: Natalia Czarnecka Kornelia Milewska Michalina Sochacka Konkurs polegał na napisaniu testu leksykalno-gramatycznego, który sprawdzał następujące umiejętności: słuchanie, komunikacja, czytanie, słownictwo i gramatykę. Mimo, że nie udało się zająć czołowych miejsc, to i tak dziewczyny są zwycięzcami na szczeblu szkolnym. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa.
           CONGRATULATIONS !!!


turniej piłki nożnej I-III 2012
"GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOZNEJ CHŁOPCÓW KL. I-III "      <2012-04-28>
   
28.04.2012 na boisku ORLIK w Biskupcu odbył sie Gminny Turniej Piłki Noznej Chłopców kl.I-III o puchar "Tymbarka". Po zacietej rywalizacji nasi chłopcy zajeli III miejsce. Skład druzyny: Szymon Drzystek, Radosław Kowalski. Kacper Kreft, Michał Seweryn, Martin Będzłowicz, Bartosz Kulwicki, Aleksander Polus i Łukasz Dreszler.
Dziekujemy rodzicom A. Kulwickiej, E.Będzłowicz i K. Kowalskiej za przywiezienie zawodników.
konkurs MATEMATYCZNY W lIPINKACH 2012
"KONKURS MATEMATYCZNY KL. II-III W LIPINKACH "      <2012-04-20>
   
20.04.2012 odbył sie Konkurs Matematyczny dla klas II-III w SP. Lipinki. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Polus kl. II i Szymon Drzystek kl. III. Szymon zajął I miejsce w kategorii klas III - gratulujemy
konkurs MOrtograficzny w Ostrowitem 2012
"KONKURS ORTOGRAFICZNY KL. II-III W OSTROWITEM "      <2012-04-18>
   
18.04.2012 odbył sie Konkurs Ortograficzny dla klas II-III w SP. Ostrowite. Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Hoffmann kl.I, Aleksandra Jarecka kl.II i Radosław Kowalski kl. III. Nasi uczniowie zajeli II miejsce w kategorii klas I i klas III. Będa reprezentować gminę Biskupiec na Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla kl. I-III w Tylicach w dniu 23.05.2012 r. Radkowi i Roksanie gratylujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach
konkurs plastyczny 2012
"POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "      <2012-03-15>
   
Uczniowie naszej szkoły wzieli udział w powiatowym konkursie plastycznym "20 lat Państwowej Strazy Pożarnej - Jak nas widzą, tak nas malują". W kategorii wiekowej 9-12 lat II miejsce zajął uczeń kl. IV Mateusz Paterek. Wyrózniona tez została praca uczennicy kl. VI Michaliny Sochackiej. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło sie w siedzibie Państwowj Strazy Pożarnej w Nowym mieście Lub. Strażacy dla wszystkich uczestników konkursu zaprezentowali pokaz sprzętu do gaszenia pożarów i ratowania ludzi. Prace w/w uczniów wezmą udział w konkursie wojewódzkim.
dzien kobiet 2012
"DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO "      <2012-03-08>
   
Z okazji Dnia Kobiet grupa teatralna "Chochliki" ze Szkoły Podstawowej w Szwarcenowie (pod kierunkiem pań: J. Klimek i J. Roznowskiej) przygotowała przedstawienie kabaretowe o perypetiach zdobywania zony w czasach ludzi pierwotnych. Swoim występem uświetniły spotkanie środowiskowe Pań, zorganizowane przez panią sołtys B. Otremba. Obecni na spotkaniu panowie, w osobie wójta i księdza, wręczyli wszystkim paniom róże. Przy kawie i cieście miło było posłuchać znanych melodii i dobrego humoru.
cyrk 2012
WYSTĘP CYRKU "KATARZYNA"      <2012-03-07>
   
W dniu 7 marca 2012 zawitała do nas grupa cyrkowa "Katarzyna" z Ukrainy.Panad godzinny wystep oglądali uczniowie, nauczyciele oraz osoby spoza szkoły. W programie zobaczylismy m.in.: iluzję,żonglerkę, hula-hop, wystep śpiewających piesków, koty na deskorolkach, krokodyla, małpę oraz węża giganta. Występ wszystkim sie podobał i zrobił na nasz duze wrażenie. Czekamy na więcej takich występów.
konkurs pożarniczy 2012
ELIMINACJE GMINNE HONKURSU "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"      <2012-03-01>
   
W dniu 1 marca w Sali Domu Strażaka w Biskupcu odbyły się eliminacje szczebla gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W rozgrywkach udział wzieli przedstawicielie wszystkich szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkoły w Czachówkach. Miło jest powiadomić,iż w grupie szkół podstawowych II miejsce i awans do szczebla powiatowego który, odbędzie się 20 marca w Szkole Podstawowej w Biskupcu uzyskał Karol Patalon kl. VI.( tracąc do zwycięzcy 1 pkt)) Drugi z naszych uczestników Patryk Bałdyga zdobył III miejsce ()tracąc do zwycięzcy 2 pkt.)
pasowanie na czytelnika 2012
PASOWANIE NA CZYTELNIKA KL. i      <2012-02-24>
   
Po owacyjnie przyjetym przedstawieniu "Pinokia" przez grupę "Chochliki" cała grupa, uczniowie kl. I z wychowawczynią udali sie do biblioteki szkolnej. Po zdanym egzaminie pierwszoklasiści byli pasowani na czytelnika. Pytania nie były łatwe ale wszyscy odpowiedzieli na nie perfekcyjnie. Witamy naszych pierwszaków wśród czytelników.


przedstawienie pinokio 2012
CHOCHLIKI PRZEDSTAWIŁY "PINOKIA"""      <2012-02-24>
   
Z okazji pasowania na czytelnika uczniów klasy I grupa teatralna "Chochliki " pod kierunkiem p. J. Klimek & p. J. Roznowskiej przygotowała dla swoich młodszych kolegów kl. I oraz dla wszystkich uczniów przedstawienie kukiełkowe "PINOKIO". Historia perypetii niesfornego pajacyka i jego kolegów oraz innych postaci dostarczyła wrażeń i przezyć estetycznych a także dawki humoru. Długie brawa były oczywista nagroda i pochwała przedstawienia. Trzeba przyznac , że tak dobrego wystepu w naszej szkole dawno nie było.


dokarmianie ptaków 2011
AKCJA DOKARMIANIA PTAKÓW + KONKURS      <2012-01-23>
   
36 uczniów klas IV-VI zgłosiło sie do akcji dokarmiania ptaków połączonej z konkursem fotograficznym. Warunkiem uczestnictwa było kupienie min. jednej porcji specjalnego pozywienia dla ptaków w formie kuli.Udało się nam kupić 22,5 kg pokarmu !!! Następnie każdy uczestnik wykona kilka zdjęć dzikich ptaków i prześle na adres: ptaki@szwarcenowo.com.pl Liczba zdjęć dowolna termin nadsyłania do 5 lutego 2012r. Wszystkie zdjęcia (dobrej jakości) będą prezentowane na tej stronie a najlepsze nagrodzone.

(fot. Katarzyna Kania kl. V)


choinka szkolna 2011
CHOINKA SZKOLNA      <2012-01-21>
   
Punktualnie o godz. 14.00 rozpoczeła się w naszej szkole tzw. "choinka szkolna" na którą przybyli oprócz uczniów wszyscy, którzy chcieli się dobrze bawić. Rada Rodziców zadbała o dobrą kawę i ciasto a dzieki sponsorowi państwu Martewicz do tańca przygrywał zespół "Pasja". Punktem kulminacyjnym była oczywiście wizyta św. Mikołaja, który przyniósł wszystkim dzieciom paczki ze słodyczami. W trakcie zabawy odbyło się wiele konkursów z nagrodami a dzieci nie tylko szkolne były bardzo ciekawie poprzebierane. W godzinach wieczornych odbyła się zabawa taneczna dla dorosłych z której dochód zasilił konto Rady Rodziców.


dzień babci i dziadka 2011
DZIEŃ BABCI & DZIEŃ DZIADKA      <2012-01-20>
   
      "Liczymy na Waszą niezawodną, jak zawsze obecność" Tak kończyło się zaproszenie wysłane przez naszych uczniów do naszych Babć i Dziadków. I rzeczywiście kto jak kto ale Babcie i dziadkowie nie zawiedli i zjawili się dziś w naszej szkole prawie w komplecie. Po przywitaniu przez pana dyrektora szkoły uczniowie klas "0"-III zaprezentowali montaż słowno muzyczny dla naszych szanownych gości. Widać było wielką radość i wzruszenie na twarzach naszych Babć i Dziadków, że mogli tu dzisiaj z nami być. A to, że niejedna emerytura się dziś mocno skurczyła pewnie nie było już żadnym problemem. Panie z Rady Rodziców jak zwykle pomogły w organizacji dzisiejszego święta.  


wigilia 2011
WIGILIA SZKOLNA KLASY VI SZKOLNE 2011      <2011-12-20>
   
      22 grudnia dla klasy VI był ważnym dniem. Tradycją stało się, iż to właśnie ta klasa przygotowuje wigilijne spotkania w gronie rodziców i nauczycieli. Uczniowie dla całej szkoły przygotowali przedstawienie o charakterze wigilijno - bajkowym. Dużo pracy nad tekstem, piosenkami i strojami opłaciło się. Wszystkim występ bardzo się podobał. Nad całością czuwała wychowawczyni - kl. VI, o dekoracje zadbała pani Irena Flaszyńska. Wszyscy składamy podziękowania rodzicom uczniów klasy VI za obecnośc, za przygotowanie stołu wigilijnego i miły nastrój dnia.  


koledowanie 2011
HEJ KOLĘDA,KOLĘDA      <2011-12-17>
   
      Kolędnicy w okresie świątecznym wędrują od domu do domu " z dobrą nowiną". Grupa teatralna Chochliki przygotowała takie takie przedstawienie kolędnicze, wykonała stroje i rekwizyty. Z tym wystepem zaszczyciliśmy wigilie seniorów w Szwarcenowie (wigilia przygotowana przez panią sołtys Barbarę Otremba) oraz bliśmy na świątecznym posiedzeniu Rady Gminy w Biskupcu. Tam też uczniowie za swój występ otrzymali słodycze oraz zarobili trochę pieniędzy. Wszyscy wrócili dobrych humorach.
Dziękujemy rodzicom za bezinteresowną pomoc przy dowozie dzieci na występy.
            My z kolędą do waszmości
                  jeśli chcecie. to nas goście,
                        jeśli szkoda dla nas czasu,
                              to wygońcie nas do lasu.
 


mikolajki 2011
MIKOŁAJKI SZKOLNE 2011      <2011-12-06>
   
      Jak co roku od wieków 6 rudnia obchodzi się święto świętego Mikołaja. W tym dniu wszyscy nawzajem obnażają się prezentami i słodyczami. Święto Świętego Mikołaja bez Mikołaja to nie święto. Dlatego też naszą szkołę odwiedził tradycyjny Święty Mikołaj. Pomimo kryzysu ekonomicznego na świecie Mikołajowi nie zabrakło prezentów a sobie nawet sprawił nowe ubranie. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tej wizyty a spotkania w klasach odbyły sie w wesołej miłej atmosferze. Nad całością czuwały panie z Rady Rodziców.  


andrzejki 2011
TURNIEJ PIŁKARSKI W BIELICACH      <2011-11-26>
   
      W dniu 26.11.2011r. o godzinie 10.00 odbyły się zawody szkolne w piłkę nożną chłopców i dziewcząt w kategorii szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Turniej odbył się na sali Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Bielicach. Dziewczynki zajęły trzecie miejsce w gronie pięciu zespołów. Drużyna chłopców okazała się czarnym koniem tej imprezy i wygrywając wszystkie mecze zajęła pierwsze miejsce. Mecz finałowy z drużyną z Biskupca nasi reprezentanci pewnie wygrali 3-1 prezentując wyśmienitą grę w każdym elemencie gry.  


andrzejki 2011
ANDRZEJKI SZKOLNE      <2011-11-24>
   
      24 listopada w naszej szkole wystapił pan J.Kępczyński z Koszalina w koncercie pt."Najpiekniejsza jest muzyka Polska". Uczniowie oraz przybyli rodzice przez godzinę słuchali utworów K. Kurpińskiego, F. Chopina oraz S. Moniuszki. Po koncercie od godz. 13.00 do 16.00 odbyła się zabawa andrzejkowa. Rodzice z Rady Rodziców zorganizowali ciekawe atrakcje a więc: frytki, gofry i ciasto. Czynny był sklepik oraz działała loteria fantowa. Dzieci z klas młodszych i starszych bawiły się w oddzielnych salach przy ulubionych utworach.  


dzien niepodleglosci 2011
11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI      <2011-11-15>
   
      15 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada jest najważniejszym świętem państwowym w naszej ojczyżnie. Dlatego też cała społecznośc naszej szkoły wysłuchała programu przygotpwanego przez uczniów klasy V. Recytacja okolicznościowych wierszy, śpiew pieśni patriotycznych i kilka słów wykładu o przeszłości Polski przypomniały wszystkim zebranym o tym, jaką wartość dla obywateli naszego kraju ma wolność i o czym muszą pamiętać następne pokolenia.  


wycieczka do Płocka 2011
WYCIECZKA KLAS IV-VI DO PŁOCKA      <2011-11-15>
   
      Dnia 10.11.2011 r. odbyła się wycieczka kl. IV-VI do Płocka. Celem wyjazdu było obejrzenie sztuki teatralnej pt. "Pinokio." w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. "Pinokio" Macieja Staropolskiego to musical; imitacja wg bajki Collodiego pt. "Pinoccio." Jest to zabawna i poroszająca historia chłopca wystruganego z dużego kawałka drewna przez stalarza. Pod wpływem czarów pajacyk ozywa i ...... tutaj zaczyna się jego niezwykła przygoda. Po spektaklu udalismy się do Muzeum Mazowieckiego gdzie podziwialismy wystawę secesji oraz wystawę "X wieków Płocka" Ostatnim punktem naszej wizyty był Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku.  


helloween 2011
Halloween      <2011-11-04>
   
      Uczniowie klasy V i VI wraz z nauczycielką języka angielskiego przygotowały inscenizację pt. 'Trick or treat' ("cukierek albo psikus') z okazji święta Halloween, obchodzonego 31 października, w krajach anglojęzycznych, m.in. w Wielkiej Brytanii i USA. Uczniowie wcielili się w typowe postaci utożsamiane z Halloween: czarownice, wampiry, duchy, mumie, diabełki, nietoperze. Ciekawa i wesoła forma przedstawienia miała na celu przybliżyć uczniom tradycje i zwyczaje panujące w krajach anglojęzycznych. Chętni czniowie z widowni mieli okazję wziąć udział w zabawie halloweenowej pt. "Apples on the Springs" (jabłka na sznurkach). Zabawa ta bardzo się uczniom podobała, wzbudziła wiele śmiechu i emocji.   więcej


konkurs biblioteczny 2011
KONKURS CZYTELNICZY      <2011-10-26>
   
      26 października 2011 r. Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała konkurs czytelniczy i podsumowała także konkurs plastyczny pt. "Czy znasz utwory Ewy Szelburg-Zarembiny". Imprezę swoim występem wzbogaciła grupa teatralna dzieci ze naszej szkoły, która wystąpiła z inscenizacją "Dary czterech wróżek". Dzięki przygotowaniu uczniów przez nasze panie z biblioteki publicznej w Szwarcenowie jak i naszej szkolnej biblioteki, nasi aktorzy przedstawili ciekawy spektakl. W konkursie plastycznym wyróznienia przyznano następującym uczniom naszej szkoły: R. Hoffmann, C. Jeziorskiemu, K. Kowalskiemu i R. Paterek.


DEN 2011
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ      <2011-10-12>
   
      W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie oraz rodzice. Klasa IV przygotowała program z którego moglismy się dowiedzieć o historii powstania tego święta, araz część artystyczną w klimacie wydarzeń szkolnych. Po uroczystości wszyscy udali się na ciasto i kawę przygotowane przez panie z Rady Rodziców.               


slubowanie I klasy 2011
ŚLUBOWANIE I KLASY      <2011-10-07>
   
      7 -10- 2011 r w naszej szkole odbyła się uroczystość z ślubowania uczniów klasy I. Zebrali się na niej uczniowie kl. I wraz z rodzicami oraz nauczyciele i uczniowie całej szkoły. Choć po dłuższej przerwie to pani Irena nie zapomniała jak wykonać profesjonalną scenografie oraz jak przygotować uczniów do występu przed całą szkołą. Pierwszoklasiści pod jej kierunkiem przygotowali na tę okazję montaż słowno-muzyczny, w którym przekonali zebranych, że wiedzą kim są i w jakim kraju mieszkają, znają obowiązki ucznia, wiedzą jak należy zachowywać się w szkole oraz poza nią. Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie. Uczniowie otrzymali z tej okazji dyplomy, oraz niespodzianki od Rady Rodziców. Na zakończenie uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z wychowawczynią oraz rodzicami, a następnie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców               


sprzątanie świata 2011
Sprzątanie Świata 2011      <2011-09-16>
   
      Tradycyjnie jak już od 18 lat, w trzecim tygodniu września odbyła się akcja Sprzątania Świata. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: "Lasy to życie - chrońmy je". W ten sposób Fundacja _Sprzątanie Świata-Polska_ i Fundacja Nasza Ziemia włączają się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ. Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzieli udział w tej szlachetnej akcji. Uczniowie młodszych klas sprzątali teren wokól szkoły natomiast uczniowie klas starszych sprzatali teren nad jeziorem oraz jezdnie i chodniki w naszej miejscowości.               


rozp roku szkol 2011/2012
rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012      <2011-09-01>
   
      Od odegrania hymnu narodowego rozpoczęła się w naszej szkole uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012. W swym przemówieniu pan dyrektor przywitał przybyłych uczniów, rodziców oraz nauczycieli.Przywitaliśmy też po dłuższej przerwie panią Irenę Flaszyńską, na którą czeka już klasa I. W dalszej częśći przemówienia rodzice oraz uczniowie zostali zapoznani z przydziałem wychowawstw oraz innymi bieżącymi informacjami. 1 września to też 72 rocznica wybuchu II wojny swiatowej o czym przypomniał nam pan dyrektor. Po przemówieniu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.               

opłaty uczniów w roku szkolnym 2011/2012

W tym roku szkolnym ubezpieczenie od nieszcęśliwych wypadków 20zł od ucznia. Opłata na Radę Rodziców zostanie ustalona na pierwszym zebraniu rodziców po wyborze nowej rady w miesiącu październiku. Ubezpieczenie proszę wpłacać w sekretariacie szkoły.

 

copyright © 2011     AU