home

Rok szkolny 2012/2013.

rok szkolny 2012/2013 (archiwum))
rok szkolny 2011/2012 (archiwum))
rok szkolny 2010/2011 (archiwum))
rok szkolny 2009/2010 (archiwum))


piknik
"PIKNIK ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KL. I "      <2013-06-17>     

     Po co daleko, jak mozna blisko spędzić wspaniale wspólny czas. Tak w skrócie scharakteryzować możemy piknik u państwa D. K. Kania. Dzieci bawiły się wyśmienicie przy niespodziankach przygotowanych przez rodziców. Był pokaz magiczny, żąglerka, tenis stołowy, kiełbaski lody. Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji i opiece nad dziećmi paniom: A. Dykban, A. Leśniewskiej, A. Pokojskiej, A. Bielewskiej.
Szczególne podziekowania dla państwa D. K. Kania za udostepnienie ogrodu do zabaw i przygotowanie niespodzianek.          
dzien dziecka
"DZIEŃ DZIECKA "      <2013-06-01>     

     Pogoda w dniu 1 czerwca w Dniu Dziecka zrobiła nie tylko dzieciom miły prezent. W dniu tym nasi uczniowie, rodzice oraz nauczyciele zebrali się w sali spotowej aby świętować święto nie tylko najmłodszych . Na początku popis swoich umiejętności pokazały dzieci z grup tanecznych, które działają w naszej szkole. Następnie oddział przedzkolny i klasy I-III przedstawiły program z okazji Dzia Matki, który obchodzilismy kilka dni temu i z wyprzedzeniem z okazji Dnia Ojca który dopiero przed nami. Panie z Rady Rodziców zadbały aby każdy oczeń otrzymał specjalny kupon dzięki któremu mógł otrzymać m.in. popkorn, sandwicza, sok lody. W tym czasie odbywały sie też różnogo rodzaju konkurencje sportowe przygotowane przez nauczycieli. Dużą atrakcją była też przejażdżka wozem straży pożarnej OSP z Krotoszyn oraz trampolina ustawiona na boisku.          
liga zadaniowa
"LIGA ZADANIOWA "      <2013-05-28>     

     w Dniu 28 maja w Szkole Podstawowej w Ostrowitem odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny zwany też pod nazwą "Liga zadaniowa". Udział w nim biora najlepis uczniowie z poszczególnych szkół, którzy co miesiąc rozwiązywali przygotowane zadania.Poziom był bardzo wysoki a naszą szkołę reprezentowali Patryk Bałdyga, który zajął V miejsce oraz Bartek Gisicki. Wszystko było bardzo profesjonalnie zorganizowane i przygotowane przez panią Barbarę Kołpacką a każdy z uczniów oraz opiekunowie otrzymali nagrody.          
wycieczka
"WYCIECZKA: MALBORK-PELPLIN-GNIEW "      <2013-05-14>     

     Dnia 14 maja 2013 r. wyjechalismy na wycieczkędo Malborka, Pelplina i Gniewu. Był to wyjazd dla klas III-VI (52 osoby). Zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem Zamek w Malborku, Bazylikę Katedralną w Pelplinie i Zamek w Gniewie gdzie uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji muzealnej. Oprócz wrażeń ze spaceru po zamkach, podziwialiśmy piękne widoki w zwiedzanych miejscowościach, robiliśmy pamiatkowe zdjęcia i kupowaliśmy pamiątki. Oczywiście w drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonald's w Grudziądzu.          
wycieczka
"WYCIECZKA:WELSKI PARK KRAJOBRAZOWY "      <2013-05-10>     

     W dniu 10 maja 2013 r. grupa 41 uczniów z klas IV-VI udała się do Welskiego Parku Krajobrazowego na zajęcia terenowe. Pierwszym etapem zajęć było przejscie nad rzekę Wel do rezerwatu "Piekiełko". Pracownik WPK zapoznał nas z krótką historią rezerwatu oraz z jego walorami przyrodniczymi i wystepującymi tu gatunkami zwierząt. W czasie przejscia ścieżką dydaktyczną wzdluż rzeki Wel uczniowie brali udział w badaniach i porównaniach właściwości fizyczno-chemicznych wody z rzeki Wel oraz wody z wodociagu. Po powrocie z trasy uczniowie poznali różnorodne budki lęgowe oraz zwiedzili Muzeum Etnograficzne. Na zakończenie uczniowie piekli przy ognisku kiełbasy.          
konkurs wiedzy pozarniczej
"GMINNY I POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POZARNICZEJ "      <2013-02-27 /2013-03-22>     

     Jak co roku wiosną odbywa sie Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Do gminnych eliminacji tego turnieju w dniu 27 lutego 2013 r. staneli dwaj nasi uczniowie Patryk Bałdyga i Jakub Topolewski. Drugie miejsce premiowane udziałem na szczeblu powiatowym wywalczył Patryk Bałdyga. Eliminacje powiatowe odbyły się 22 marca 2013 r. Pomimo wielkiego zaangażowania i zdobycia duzej wiedzy z zakresu pożarnictwa naszemu Patrykowi nie udało się zakwalifikowac się do eliminacji. wojewódzkich. Brawo za udział na tym szczeblu a wiedza i doświadczenie na pewno kiedyś zaprocentują.          
kulig kl. VI
"KULIG KLASY VI "      <2013-01-23>     

     W dniu dzisiejszym odbył się kulig zorganizowany przez rodziców wraz z wychowawcą dla uczniów kl. VI. Pogoda na szczęscie dopisała śniegu była odpowiednia ilość, a humory wszystkim dopisywały. Po 40 minutach jazdy dotarlismy do Państwa Kreft, gdzie czekało na nas ognisko, z gorącą herbatą, kawą, ciastkami, oraz swojską kiełbasą. Po posileniu się i ogrzaniu się udaliśmy się w droge powrotną do Szwarcenowa. Nie obyło się oczywiście bez kilku wywrotek, spotkania nieoczekiwanych ale wyrozumiałych gości, ale na samym końcu wszyscy byli bardzo zadowoleni. Specjalne podziekowania należą się Państwu Kania oraz Państwu Kreft za transport, gościnność, życzliwość i pomoc w zrealizowaniu kuligu.

         oferta na ferie
"OFERTA SZKOŁY NA FERIE "      <2013-01-16>
   
Oferta Skoły Podstawowej w Szwarcenowie na okres ferii od 21-25 stycznia 2013 r. Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz 9.00 i trwają do godz 12.00. Rodzice (dotyczy uczniów dojężdżających) zobowiązani sa do dowiezienia oraz odebrania dziecka w wyznaczonej godzinie. Zajęcia nie są obowiązkowe.          virus
"CHONKA SZKOLNA ORAZ DZIEŃ BABCI I DZIADKA PRZEŁOZONE "      <2013-01-16>
   
W związku z panującą grypą co jest związane z małą frekfencją uczniów w szkole Rada Rodziców w porozumieniu z dyrektorem szkoły podjęła decyzje o przełożeniu na dzień 8 lutego (piątek) wszystkich zaplanowanych uroczystości z dnia 19 stycznia. Wszystkie zaproszenia są nadal aktualne a Babcie i Dziadków zapraszamy do szkoły w dniu 8 lutego na godz 12.30. O godz 13.00 rozpocznie się choinka szkolna, na której w poźniejszych godzinach spodziewany jest św. Mikołaj. Zbawa karnawałowa z dnia 26 stycznia dla dorosłych jest aktualna.          wigilia kl. VI
"PRÓBNY SPRAWDZIAN Z OPERONEM "      <2013-01-10>
   
Sprawdzian szóstoklasisty z Operonem to okazja dla szkół, aby sprawdzić siebie przed tym właściwym egzaminem, który odbędzie się 4 kwietnia. Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły biorą w nim udział. Nie chodzi tu o nadmierne stresowanie naszych uczniów, lecz o przećwczenie procedur i przepisów, które będą obowiązywały podczas właściwego egzaminu. To okazja też do porównania się z inymi szkołami w gminie, województwie czy kraju. To okazja też do analizy tego gdzie sie znajdujemy i do podjęcia odpowiednich kroków naprawczych.          wigilia kl. VI
"WIGILIA SZKOLNA "      <2012-12-21>
   
21 grudnia w naszej szkole odbyła się zgodnie z tradycja Wigilia szkolna. Zgodnie tez z tradycją uczniowie kl. VI z rodzicami i wychowawcą przygotowują ta uroczystość. Myślą przewodnią inscenizacji przygotowanej przez uczniów były słowa "Kim ty jesteś człowieku?"" Dużo pracy nad tekstem, i nad muzyką opłaciło się. Wszystkim występ bardzo się podobał. W dalszej części uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczycielami usiedli do tradycyjnego stołu wigilijnego.          kopciuszek
"KOPCIUSZEK " W GIMNAZIUM      <2012-12-07>
   
Jak co roku oddział przedszkolny naszej szkoły wyjechał na zaproszenie młodziezy gimnazjum w Bielicach oraz Zespołu Szkół w Czachówkach na przedstawienie pt. "Kopciuszek" Naszym zadaniem było przygotowac rysunek w dowolnej technice inspirowany tekstem i piosenke o tematyce świąteczno-zimowej. Wszystkie dzieci były pięknie przebrane i świetnie się bawiły. Za pomoc w przygotowaniach podziekowania dla: E.Drzystek, K.Jareckiej, A.Lesniewskiej, B.Calińskiej i A. Woźniak.          


warsztaty plastyczne
MIKOŁAJKI SZKOLNE      <2012-12-06>
   
W dniu 6 grudnia Mikołaj roznosił upominki ufundowane przez Radę Rodziców dla wszystkich dzieci, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Mikołaj wysłuchał na tą okazję przygotowanych wierszy i piosenek. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty zacnego gościa i tanczyły z nim w kółeczku.


warsztaty plastyczne
WARSZTATY PLASTYCZNO-TECHNICZNE      <2012-12-04>
   
w dniu 4 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczno-techniczne z odlewów gipsowych prowadzone przez firmę "Warsztaty gipsowe" z Gdańska. Na zajęciach każdy uczeń zrobił trzy odlewy: szopkę betlejemską, swiecznik i motyw kwiatowy. Wykonane prace pozostało już tylko pomalować.turniej piłkarski
"GMINNY HALOWY TURNIEJ PIŁKARSKI "      <2012-12-01>
   
W dniu 1.12.2012 roku w Łąkorzu odbył się Gminny halowy turniej piłki nożnej. Miło poinformować obie nasze druzyny (dziewcząt i chłopców)zajeły wysokie miejsca. Drużynadziewcząt zajęła drugie miejsce a drużyna chłopców miejsce trzecie.          


Konkurs plastyczny
Konkurs plastyczny: "Powiedz nie nikotynowemu zabójcy "      <2012-11-15>
   
W listopadzie odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pod hasłem "Powiedz nie nikotynowemu zabójcy" zorganizowany w związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia. Trzy najlepsze prace: Bałdyga Patryk, Metkowska Milena i Podgórska Paulina zostały wysłane na konkurs powiatowy. Miło zakomunikować, iż praca Pauliny Podgórskiej uczennicy kl. VI zajęła II miejsce.


NŚN
"Narodowe Święto Niepodległości "      <2012-11-13>
   
11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości. Z tej okazji 13 listopada odbyła się w naszej szkole akademia przygotowana przez uczniów pod kierunkiem nauczyciela historii. Montąż słowno muzyczny przygotowany przez uczniów przypomiał nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.


DEN
"DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ "      <2012-10-12>
   
Święto DEN przypadało w tym roku w niedzielę. Dlatego akademię przygotowano już w piątek. Grupa teatralna działająca w naszej szkole przedstawiła widowisko kabaretowe o perypetiach nauczycieli i uczniów. Słowo mówione, wiersze i humor przeplatały się z piosenką. Nauczycielom i pracownikom szkoły złożono życzenia.      

slubowanie klasy I
"ŚLUBOWANIE KLASY i "      <2012-10-10>
   
W dniu 10 października 2012 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej.Pierwszoklasiści wcielili sie w bajkowe role smerfów. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności dzieci zostały pasowane na uczniów i od tego momentu stały się pełnoprawnmi członkami społeczności szkolnej, Po tym podniosłym momencie nastapiło wręczenie dyplomów, prezentów od Rady Rodziców i gadzetów WSiP.Poźniej były wspólne zdjęcia i słodki poczęstunek. Aby uświetnić swoim dzieciom ten wyjątkowy dzień rodzice zaprosili cyrk "Heca" z Lipinek. Dzieci z radością oglądały wystepy, a takze brały udział w konkursach.           więcejturniej piłkarski
"GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "      <2012-10-09>
   
W dniu 29.09.2012 roku w Biskupcu odbył się Gminny turniej piłki nożnej. Drużyna naszych chłopców zajęła w nim trzecie miejsce.          rozpoczecie roku szkolnego
"ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO "      <2012-09-03>
   
W dniu 3 września rozpoczeliśmy w naszej szkole nowy rok szkolny 2012/2013.. W swym przemówieniu pan dyrektor przywitał przybyłych uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Przywitaliśmy też nowego nauczyciela wychowania fizycznego pana Mateusza Kołakowskiego, który bedzie pracował za pana Szymona Malinowskiego. W dalszej częśći przemówienia rodzice oraz uczniowie zostali zapoznani z przydziałem wychowawstw oraz innymi bieżącymi informacjami. W przemówieniu nie zabrakło też miejsca na przypomnienie o mijającej własnie 73 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po przemówieniu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.           

opłaty uczniów w roku szkolnym 2012/2013

W tym roku szkolnym jak i poprzednio ubezpieczenie od nieszcęśliwych wypadków 20zł od ucznia. Opłata na Radę Rodziców zostanie ustalona na pierwszym zebraniu rodziców po wyborze nowej rady w miesiącu październiku. Ubezpieczenie proszę wpłacać w sekretariacie szkoły.

 

copyright © 2012     AU