logo biphome

Rok szkolny 2014/2015.

rok szkolny 2013/2014 (archiwum))
rok szkolny 2012/2013 (archiwum))
rok szkolny 2011/2012 (archiwum))
rok szkolny 2010/2011 (archiwum))
rok szkolny 2009/2010 (archiwum))


OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY      <2015-04 -19>     

     Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szwarcenowie ogłasza nabór dzieci do przedszkola publicznego (przy oddziale przedszkolnym) w zaspole Szkolno Przedszkolnym w Szwarcenowie. Dotyczy to dzieci, których rodzice chcieliby posłać do przedszkola od 4-tego roku zycia.
Zapisy w sekretariacie szkoły w terminie do 30 kwietnia 2015 r. Dzieci przyjmowane bedą wg kryteriów przyjętych Uchwałą nr VI/43/15 Rady Gminy Biskupiec z dn 17 marca 2015 r.
          DYREKTOR SZKOŁY
TRD
TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM      <2015-04 -17>     

     Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Warmińsko-Mazurskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie oraz Komendę Wojewódzką w Olsztynie. Podczas etapu gminnego, które odbyły się 17 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej w Lipinkach, naszą szkołę rezprezentowała drużyna czteroosobowa, która została wyłoniona w wyniku kwalifikacji szkolnych: Emilia Jeziorska Milena Metkowska Szymon Drzystek Bartłomiej Kukla Turniej polegał na napisaniu testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz przejechaniu toru sprawnościowego. W tym roku nasza drużyna zajęła VI miejsce. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali dyplomy uczestnictwa.          
wycieczka warszawa
WYCIECZKA KLAS IV-VI DO WARSZAWY      <2015-04 -12>     

     W dniach od 9 do 12 kwietnia uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Szwarcenowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. 25 osobowa grupa wraz z opiekunami zwiedziła wiele ciekawych miajsc m.in.Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Sportu,Muzeum Wojska Polskiego,Warszawską Starówkę,Stadion Narodowy, Ogrody Uniwersyteckie, Powązki, Siedzibę Polskiego Radia, Centrum Nauki Kopernik. Spacerując ulicami Warszawy uczniowie mieli okazję poznać miejsce narodzin F.Chopina.Z bardzo bliskiej odległośći udało sie nam zobaczyć parę prezydencką,która wjeżdzała do Pałacu Prezydenckiego .Zwiedzając Warszawę odwiedziliśmy Grób Nieznanego Zołnierza a dodatkową atrakcję dla uczniów była codzienna jazda metrem,tramwajem, uczniowie byli bardzo zdyscyplinowani i zafascynowani tym co zobaczyli czego doświadczyli .Wiekszość z nich po raz pierwszy uczestniczyła w tak długim wyjeżdzie do Warszawy.          
dzien otwarty
DZIEŃ OTWARTY DLA DZIECI Z ROCZNIKA 2010      <2015-03 -16>     

     W dniu dzisiejszym odbył sie w naszej szkole dzień otwarty dla dzieci z rocznika 2010 . Dzieci od wrzesnia mają rozpocząć naukę w oddziale naszej szkoły. Spotkanie miało na celu zapoznanie rodziców i przyszłych uczniów z nowo wyposażona klasą (meble, sprzęt multimedialny, tablica interaktywna, nowe zabawki). Aby gościom umilic pobyt przedszkolaki zaprezentowały kilka wierszy i piosenek, natomiast grupa teatralna działajaca "Chochliki" przedstawiła widowisko "Smerfy". Rodzice i ich pociechy miło spedziły czas, a na koniec zostali obdarowani upominkami.          
cyrk
WYSTĘP CYRKU SZOK      <2014-11-18>     

     W dniu dzisiejszym do naszej szkoły zawitał CYRK "SZOK" z Ciechanowa. Dzięki bardzo ciekawemu wystąpieniu uczniowie mogli zobaczyć: żonglerkę w różnych odmianach, akrobacje, iluzje, ekwilibrystykę i tresurę węża. Można było poznać klauna i wystąpić razem z nim. Z zazdrością patrzyliśmy wszyscy na maszynkę do robienia pieniędzy, którą każdy by chciał mieć w domu. Nikt nie żałował wydanych pieniędzy i wszyscy dobrze sie bawili.          
Narodowe Święto Niepodległości
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI      <2014-11-14>     

     W dniu 14 listopada odbyła sie w naszej szkole akademia z okazji Odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości brali udział wszyscy uczniowie maszej szkoły, którzy spiewali patriotyczne piesni oraz uczestniczyli w quizie na temat wiedzy historycznej. Uczniowie, którzy wykazali sie wiedzą na temat Powstania listopadowego i styczniowego, na temat rozbiorów otrzymali słodki upominek.          
konkurs plastyczny
KONKURS PLASTYCZNY      <2014-10-24>     

    Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny zorganizowany przez Zespół Szkół w Marzęcicach na wyniki którego czekaliśmy od kilku misięcy. Tematem prac było: "Nasi mali bracia żyjący w wodzie, w wodzie, na łące i polu" W konkursie tym brały udział dwie uczennice kl. I Agata Kulwicka i Agata Drzystek. W kategori dzieci 5-6 lat II miejsce oraz bardzo cenne nagrody zajęła Agata Kulwicka - gratulujemy.          
slubowanie
"ŚLUBOWANIE KL. I "      <2014-10-10>     

     Jesteśmy już uczniami. 9-cioro uczniów klasy I przystąpiło do pasowania. Oczywiście zanim to nastapiło uczniowie musieli udowodnić przed całą społecznością szkoły, iż na to zasługują. A więc musieli wykazać sie odpowiednią wiedzą umysłową i sprawnością fizyczną oraz zaprezentowac program artystyczny.Na koniec były brawa, życzenia i upominki. Wręczenia upominków dokonał dyrektor szkoły, wychowawczyni oraz rodzice.          

bezpieczne gospodarstwo
"BEZPIECZNE GOSPODARSTWO" - Wycieczka do Państwa Kaniów "   <2014-09-30>     

     30 września 2014r. uczniowie kl. I-VI wraz z dyrektorem oraz nauczycielami gościli na gospodarstwie państwa Kaniów, którzy wygrali tegoroczną edycję ogólnopolskiego konkursu "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE 2014". Podczas pobytu dzieci dowiedziały się o niezwykle ważnych aspektach bezpiecznej pracy na gospodarstwie. Obejrzały chlewnie, warsztat, mieli okazję usiąść za kierownicą ciągnika oraz z bliska obejrzeć trzodę chlewną. Prelekcje wygłosił przedstawiciel KRUS z Olszyna. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci materiałów edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu. Ważnym elementem tej wizyty było nawiązanie porozumienia o dalszej współpracy z KRUS . Słodkim podsumowaniem wizyty był poczęstunek przygotowany przez panią Dorotę. Bardzo dziękujemy!          
slubowanie
"POMAGAMY NIEPEŁNOSPRAWNYM-KONKURS "      <2014-09-30>     

     Szkolny konkurs plastyczny pt. "Szkoła Podstawowa w Szwarcenowie przyjazna osobom niepełnosprawnym". W ramach konkursu zorganizowano wykład na lekcjach przyrody oraz pogadanki nt pomocy osobom niepełnosprawnym. W naszej szkole na co dzień dzieci spotykają się z niepełnosprawnością uczennicy Natalii, która jest bardzo lubianą i otwartą na przyjaźnie z dziećmi dziewczynką. Bardzo lubi przebywać na przerwie z uczniami, bawić się z nimi, rozmawiać. Uczniowie, również starają się być pomocni i reagować na potrzeby niepełnosprawnej koleżanki. Najpiękniejszą pracę wykonała uczennica Oliwia Sochacka. Nagrodą była wartościowa książka, skakanka oraz zdjęcia z Natalią Flaszyńską, która była inspiracją dla zwyciężczyni konkursu          
AKCJA SPRZĄTANIE SWIATA
AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA      <2014-09-19>     

     Tradycyjnie już nasi uczniowie w miesiącu wrześniu brali udział w międzynarodowej akcji "Sprzątanie Świata" To już 25 lata jak po raz pierwszy mieszkańcy Sydney (Australia) sprzątając swoje miasto zapoczątkowali tak szlachetne i potrzebne przedsiewzięcie. Dlatego też nasi uczniowie wraz z wychowawcami sprzatając naszą miejscowości przyczynili się do propagowania tego dzieła.          
rozpoczecie roku szkolnego
"ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO "      <2014-09-01>
   
W dniu 1 września rozpoczeliśmy w naszej szkole nowy rok szkolny 2014/2015. Wszyscy wypoczeci po wakacjach spotkali sie w sali sportowej i po wysłuchaniu Mazurka Dabrowskiego wysłuchali przemowienia pana dyrektora.W swym przemówieniu pan dyrektor przywitał przybyłych uczniów, rodziców oraz nauczycieli. W dalszej częśći przemówienia rodzice oraz uczniowie zostali zapoznani z przydziałem wychowawstw oraz innymi bieżącymi informacjami. W przemówieniu nie zabrakło też miejsca na przypomnienie o mijającej własnie 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po przemówieniu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.           

opłaty uczniów w roku szkolnym 2014/2015

W tym roku szkolnym jak i poprzednio ubezpieczenie od nieszcęśliwych wypadków 20zł od ucznia. Opłata na Radę Rodziców wynosi 30 zł
Ubezpieczenie proszę wpłacać w sekretariacie szkołynatomiast wpłaty na RR przyjmują wychowawcy klas.

 

copyright © 2013     AU