logo biphome

Rok szkolny 2015/2016.

rok szkolny 2014/2015 (archiwum)) rok szkolny 2013/2014 (archiwum))
rok szkolny 2012/2013 (archiwum)) rok szkolny 2011/2012 (archiwum))
rok szkolny 2010/2011 (archiwum)) rok szkolny 2009/2010 (archiwum))


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016      <2016-06-24>

    Na dzień 24 czerwca 2016 roku uczniowie czekali od dawna. To wyjątkowy dzień kończący rok intensywnej pracy, a jednocześnie dzień oznaczający początek upragnionych wakacji _ zasłużonych, wymarzonych i pełnych nadziei na przeżycie najwspanialszej przygody. Zanim jednak uczniowie mogli _opuścić szkolne mury_, pozostał jeszcze do wypełnienia obowiązek podsumowania całorocznych zmagań i starań o jak najlepsze wyniki w nauce i w zachowaniu. Uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe. Za osiągnięcia sportowe uczniowie przyjęli gratulacje, dyplomy i puchary . Wyróżnieni zostali również uczniowie, którzy w mijającym roku szkolnym chętnie czytali książki oraz uczniowie ze 100% frekwencją. Również podziękowania były dla rodziców mocno zaangażowanych w życie szkoły i klasy, które wręczała osobiście pani dyrektor-Iwona Iglantowicz. Na zakończenie uroczystości absolwenci szkoły tradycyjnie pożegnali się ze szkołą, wręczając wychowawcom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom symboliczne bombonierki. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas po upragnione świadectwa.

POŻEGNANIE KLASY VI
"SZCZĘŚLIWEJ DROGI JUZ CZAS..."--POZEGNANIE KLASY VI      <2016-06-23>

    Szczęśliwej drogi, już czas_ Takie słowa żegnały 23 czerwca 18 uczniów klasy VI. Ich młodsi koledzy z klasy V przygotowali uroczyste pożegnanie. Akademia miała charakter i poważny i żartobliwy. W miłych a często ironicznych słowach ukazano drogę uczniów klasy VI przez lata ich "ciężkiej nauki". Życzono powodzenia w gimnazjum oraz tego, aby nie zapomnieli o "starej budzie". Klasę szóstą w roku 2015/2016 ukończyli:
Martin Będzłowicz. Kacper Bielewski, Łukasz Dreszler, Dominik Drzystek, Wiktoria Jankowska, Aleksandra Jarecka,
Martyna Kowalewska, Bartosz Kulwicki, Sebastian Niemaszyk, Zuzanna Ogińska, Magdalena Podgórska, Aleksander Polus,
Jakub Seweryn, Magdalena Tasarz, Agata Topolewska, Bartłomiej Topolewski, Wiktoria Tyburska, Wiktoria Zapert

wycieczka rowerowa
WYCIECZKA ROWEROWA KL.IV-V DO TRUPLA      <2016-06-22>

    22 czerwca to dzień w którym klasa IV i V wraz ze swoimi wychowawcami oraz panem od wychowania fizycznego udały się na wycieczkę rowerową do miejscowości Trupel. Upał doskwierał więc wizyta na tamtejszej plaży i ochłodzenie się w jeziorze było jak najbardziej wskazane. Aby nie być głodnym sprawnie wszystkimi siłami zorganizowano ognisko i można było upiec kiełbasę. Ostatnim punktem był przejazd pod nowo wybudowaną turbinę wiatrowa( z przerwą na lody), gdzie mogliśmy podziwiając z bliska jak potężna jest to budowla. Na końcu w komplecie powróciliśmy do szkoły.

biwak
BIWAK KLAS IV-VI W KARNITACH      <2016-06-18>

    W piątek 17 czerwca w godzinach popołudniowych po dowiezieniu uczestników przez rodziców do Karnit rozpoczął sie długo oczekiwany biwak dla chętnych uczniów klas IV-VI. pogodę w tym dniu długo zapamiętamy w pamięci, gdyz takiej wichury dawno w naszym regionie nie było. Po przyjeździe okazało sie że nie ma prądu i wody a zaczyna wiać i padać coraz mocniej. Gorzej zacząć sie nie mogło. Na szczęście ok godz. 17 był już prąd a po jakimś czasie pojawiła sie woda w kranach. I to było juz najgorsze bo później było juz tylko lepiej. W naszych domkach nic nam nie groziło i można było rozpocząć biwak. Zdała od rodziców zdani tylko na siebie (niektórzy pierwszy raz)) nasi uczniowie spędzili wieczór i noc. Roźnie z ta nocą przynajmniej u niektórych było, ale rano wszyscy byli w dobrych humorach. Sobota to juz prawie słoneczny dzień, który upłynął na grach, zabawach, poznawaniu okolicy, plażowaniu, kąpaniu się, pływaniu rowerem wodnym i łódką ognisku, itp...itd.. Niedziela to juz upalny dzięń, gdzie oprócz gier i zabaw spędziliśmy nad jeziorem opalając sie i kapiąc. Po południu przyjechali rodzice i nadszedł czas pożegnania i koniec naszego biwaku. Zostały wspomnienia, zdjęcia i może myśl ze za rok znowu pojedziemy.....


biwak
POLSKA BIAŁO-CZERWONI      <2016-06-13>

    Tradycją w naszej szkole jest to, że kiedy zaczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej wszyscy kibicujemy naszym piłkarzom i wszyscy jesteśmy biało-czerwoni. W dniu 13 czerwca wszyscy uczniowie wraz z naczycielami wyglądali jak prawdziwi kibice na stadionie. Tym bardziej, że było to pierwszym w historii mistrzostw zwycięstwie naszej drużyny (1:0) z Irlandią Północną. Z tej okazji zrobilismy sobie pamiątkowe grupowe zdjęcie oraz utworzylismy napis POLSKA

gminny finał ligi zadaniowej z matematyki
GMINNY FINAŁ KONKORSU "LIGA ZADANIOWA Z MATEMATYKI"      <2016-06-08>

    Po raz piąty tym razem w naszej szkole odbył sie Finał Gminny Ligi Zadaniowej z Matematyki. Jest to konkurs matematyczny w którym biorą udział najlepsi uczniowie z szkół podstawowych naszej gminy. W konkursie wzięło udział 11 uczniów, którzy musieli rozwiązać 14 zadań o różnym poziomie trudności. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Jarecka oraz Bartek Topolewski , którzy okazali się bardzo gościnni dla innych uczniów, szczególnie dla tych z Lipinek, Łąkorza i Krotoszyn bo taka okazała się kolejność zwycięzców. Nagrody wręczył Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek, który był fundatorem pucharów, medali oraz nagród. Organizatorem finału był nauczyciel matematyki Adam Urban

biwak
DZIEŃ DZIECKA      <2016-06-01>

    01.06.2016 odbył się w szkole Dzień dziecka . Z tej okazji dla wszystkich uczniów nie brakowało atrakcji. Był to sportowo-rekreacyjny dzień. Na początku wszystkie dzieci brały udział na sali gimnastycznej w zawodach sportowych, które wcześniej podzielili nauczyciele na 7 drużyn, a każda ekipa miała przebrać się na dany kolor. Kapitanami drużyn zostali wychowawcy klas 0-VI . Zawody składały się z pięciu konkurencji: przeciąganie liny , bieg z jajkiem, skoki w dal z miejsca, kozłowanie piłki, bieg przez przeszkody. Pierwsze miejsce zajęli czerwoni z Panią Stramską. Drugie miejsce przypadło Pani Waruszewskiej kolor zielony , a trzecie zajęła drużyna żółtych z Panią Dobek . Pozostali wychowawcy z drużynami zajęli 4 miejsce. W trakcie rywalizacji sportowej uczniowie mogli się posilić smakołykami przyniesionymi od Pani Sołtys, nie zabrakło także lodów, napojów sponsorowanych od Rady Rodziców. Po zawodach uczniowie przenieśli się na boisko szkolne gdzie mogli wszyscy przejechać się wozem strażackim ze strażakami z Wonny. W tym słonecznym dniu strażacy umilili Dzień Dziecka lejąc wodę hektolitrami. Po kilku godzinach pełnych wrażeń na każdego ucznia czekała kiełbaska z grilla przygotowywana przez Pana woźnego i Panią woźną. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali od Pani Dyrektor pamiątkowe medale.


las bez tajemnic
"LAS BEZ TAJEMNIC"--KONKURS      <2016-05-25>

   25 maja, po raz IX, odbył się powiatowy konkurs o lesie i łowiectwie pod stałym tytułem "Las bez tajemnic". W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Bartek Topolewski i Kacper Bielewski, a tematem przewodnim tegorocznej edycji były zachowania zwierząt w okresie godowym( głosy ptaków, zachowania godowe ssaków, terminy godów, itp.). Uczestnicy rozwiązywali test wiadomości, rozpoznawali odgłosy zwierząt i zaprezentowali przywiezioną pracę plastyczną. Atrakcją konkursu było strzelanie z wiatrówki, pokazy gry na rogu, gaszenie pożaru, pokaz broni myśliwskiej. W konkurencji strzelania Kacper zajął pierwsze miejsce a Bartek trzecie. Każda szkoła ,za udział otrzymała 3 lornetki.

wycieczka do solca kujawskiego
WYCIECZKA KLAS I-III DO SOLCA KUJAWSKIEGO      <2016-05-26>

   Dnia 16 maja 2016 roku uczniowie przedszkola, zerówki, oraz klas I, II,III, IV, uczestniczyli w wycieczce wraz z wychowawcami mgr E. Stramską, mgr E. Boguszewską, mgr T. Jarzembowską, mgr A. Dobek. Dzień rozpoczął się od zwiedzenia Jura Parku w Solcu Kujawskim, pod czujnym okiem przewodnika. Wzdłuż wiodącej przez Jura Park ścieżki dydaktycznej obejrzeliśmy ponad 100 unikatowych okazów dinozaurów, a w Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha tysiące skamieniałości oraz rekonstrukcje zwierząt żyjących w minionych epokach. Największym zainteresowaniem cieszył się mamut -przedstawiciel epoki lodowcowej. Można tam zobaczyć wiele interesujących eksponatów, m.in. liczne figury dinozaurów, naturalnych rozmiarów. Po zwiedzeniu ścieżki, uczniowie udali się do sali kinowej, w której mieli okazję obejrzeć animację w wymiarze 5D. Po obejrzeniu seansu udaliśmy się na plac zabaw gdzie dzieci spędziły czas wolny na zabawie . W drodze powrotnej odwiedziliśmy również MC Donalda, gdzie uczniowie mogli zakupić sobie dowolny posiłek. Wycieczka była bardzo udana a wspomnienia pozostaną na całe życie.


DZIEN MATKI & DFZIEN OJCA
DZIEŃ MATKI & DZIEŃ OJCA      <2016-05-25>

   Dnia 25.05.2016 roku w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Szwarcenowie obchodziliśmy uroczystość DNIA MATKI I OJCA. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły odświętnie ubrane aby podkreślić uroczysty charakter święta. Część artystyczna, przygotowana przez nauczycieli i wychowawców przedszkola oraz klas 0-3 ,rozpoczęła się tańcem "MAKARENA" w wykonaniu wychowanków przedszkola oraz zerówki. Uczniowie recytowali piękne wiersze i śpiewali piosenki dla swoich mam i tatusiów. Występy uświetniły maluszki tańcząc "KACZUCHY". Na koniec wszyscy rodzice otrzymali od swych pociech własnoręcznie wykonane upominki. W trakcie spotkania, mamy i tatusiowie mogli częstować się kawą, herbatą i słodkościami przygotowanymi przez Panią Dyrektor. Tego dnia panowała ciepła i miła atmosfera.

akademia z okazji konstytucji 3 maja
KONSTYTUCJA 3 MAJA - AKADEMIA      <2016-05-06>

   6 maja uczniowie klas IV-VI przypomnieli nam o wielkim wydarzeniu historycznym, którego 225 rocznicę obchodziliśmy 3 maja - uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. Akademia uświadomiła nam, jak ważna jest znajomość historii naszego kraju, bo przecież jak usłyszeliśmy podczas apelu " nie można budować przyszłości nie znając przeszłości" . Żywa lekcja historii sprawiła, że konstytucja stała się dla nas nie tylko historycznym faktem, ale także ważnym dla Polaków dokumentem.

las bez tajemnic
KONCERT UCZNIÓW ZE SZKOŁY MUZYCZNEJ      <2016-04-25>

   25 kwietnia, w naszej szkole odbył się koncert w wykonaniu uczniów ze Szkoły muzycznej w Iławie. Po powitaniu grupy przez p. dyrektor młodzi muzycy zaprezentowali swoje umiejętności grając na skrzypcach, akordeonie, trąbce, perkusji,gitarze i wiolonczeli. Ważna była nie tylko gra ale i same instrumenty, szczególnie dla uczniów klasy IV, którzy na ostatniej lekcji zapoznawali się z instrumentami smyczkowymi.

obchody dnia ziemi
OBCHODY DNIA ZIEMI      <2016-04-22>

   22 kwietnia to od wielu lat Światowy Dzień Ziemi.W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Szwarcenowie obchody te podzielono na 3 części. (1) Na tablicy Samorządu Szkolnego wykonano gazetkę promującą ten Dzień oraz omawiano na lekcjach przyrody ideę całorocznej troski o losy naszej planety (2) Ośmioro uczniów brało udział w teście wiadomości, który obejmował zagadnienia związane z przyrodą jej zagrożeniami, ochroną oraz działalnością zmierzającą do poprawy stanu naturalnego środowiska. Najlepsi w tej konkurencji okazali się: Bartek Topolewski, Łukasz Dreszler i Jakub Ogiński (3) Konkurs plastyczny pod hasłem " Ziemia - zielona planeta ". Trzy prace wykonały uczennice oddziału przedszkolnego i zajęły następujące miejsca: 1-Maja Nelkowska 2-Blanka Roznowska 3-Lenka Sochacka
Nagrody( atlasy, kolorowanki, kredki, dyplomy, długopisy ) ufundowała p. dyrektor I. Iglantowicz.

dyskoteka
DYSKOTEKA KLAS IV-VI      <2016-04-21>

   21 kwietnia odbyła się długo oczekiwana dyskoteka dla klas IV, V i VI. Zjawili się na niej prawie wszyscy uczniowie. Ponad 30 osób bawiło się od godziny 16.00 do 19.30. Opiekunami dyskoteki byli następujący nauczyciele: p. Żaneta Sadowska, p. Jolanta Klimek i p. Adam Urban. O dobrą muzykę, przekąski i napoje zadbali sami uczniowie.

pierwszy dzień wiosny
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY      <2016-03-21>

   W poniedziałek 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ WIOSNY. Był to miły i radosny dzień. Pogoda była słoneczna, dopasowała się do naszego radosnego nastroju. Uczniowie rzetelnie przygotowali się do powitania wiosny. Dzieci z poszczególnych klas swoim strojem reprezentowały barwy wiosny. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, kolorową Marzanną i transparentami wyruszyli na poszukiwanie wiosny. Korowód stworzony przez uczniów i nauczycieli był niezwykle barwny, a wszystko to za sprawą kolorowych, fruwających w powietrzu wstążek oraz innych dekoracji przygotowanych na tę okazję przez uczniów. Gdy wróciliśmy do szkoły, już czekało na nas rozpalone ognisko. Zaczęliśmy smażyć pyszne kiełbaski. Dzieci były zachwycone, zajadały się ogniskowymi przysmakami i bawiły się. Tradycyjne topienie marzanny zamieniliśmy na spalenie symbolu zimy w ognisku. Podczas podsumowania Dnia Wiosny odbył się konkurs na najciekawsze przebranie. Uczniowie wykazali się kreatywnością i poczuciem humoru. Stroje były kolorowe, zabawne, przygotowane z ogromną precyzją. Swym strojem Panny Młodej zachwyciła Julia Calińska, która zdobyła pierwsze miejsce,


dzien sw patryka
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA      <2016-03-17>

   Dnia 17.03 w naszej szkole obchodziliśmy dzień Świętego Patyka. Uczniowie wraz z nauczycielami przebierali się na zielono czcząc święto Irlandii-zielonej wyspy. Podczas obchodów były organizowane różne konkurs. Jednym z nich było rozwiązanie hasła i odnalezienie skarbu Leprykona który był ukryty w różnych zakamarkach szkolnych. W konkursie na największą ilość zielonych ubrań zwyciężyła zeróweczka, która swoimi przepięknymi strojami zadziwiła wszystkich uczestników. Wyróżnione klasy zdobyły różne nagrody. Cała szkoła chętnie brała udział w obchodach patrona Irlandii.

turniej
MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM      <2016-03-01>

   W dniu 1 marca w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Biskupcu odbyły się eliminacje szczebla gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W rozgrywkach udział wzięli przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej. Naszą szkołę reprezentowali Bartłomiej Topolewski i Martin Będzłowicz obaj z kl. VI Miło jest powiadomić, iż w grupie szkół podstawowych II miejsce i awans do szczebla powiatowego który, odbędzie się 22 marca w też w Biskupcu uzyskał Bartłomiej Topolewskii.

pinokio
PRZEDSTAWIENIE PINOKIO W GOK W BISKUPCU      <2016-02-22>

   W dniu 22.02.2016 odbyła się wycieczka do Gminnego Ośrodka Kultury w Biskupcu na przedstawienie pt: " PINOKIO". Na to przedstawienie z zespołu Szkolno - Przedszkolnegi i Przedszkola w Szwarcenowie pojechały dzieci klas 0-3 oraz przedszkole wraz ze swoimi wychowawcami. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i skupieniem oglądali przedstawienie. Zachęceni przez aktorów bardzo chętnie sami brali w nim udział. Na koniec dzieci bardzo długo bili brawo aktorom, co było wyrazem tego, że przedstawienie bardzo im się podobało.

warsztaty tv
WARSZTATY TV KLAS IV-VI      <2016-02-12>
TU MOŻNA OBEJRZEĆ LUB POBRAC FILM Z WARSZTATÓW

   12 lutego uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w interaktywnych warsztatach telewizyjnych "TV Nastolatków W Iławskim Centrum Kultury. Organizatorem warsztatów był TEATR SHOW z Wrocławia. Młodzież miała możliwość poznać podstawy pracy przy tworzeniu programu informacyjnego nie tylko teoretycznie. Reprezentanci szkół biorących udział w warsztatach wcielali się w reporterów telewizyjnych. Naszą pogodynką była Wiktoria Jankowska, plotki i ploteczki z naszej szkoły przedstawił Bartek Topolewski, wiadomości sportowe zaprezentowała Magda Tasarz, natomiast wywiad z celebrytką (p. Pauliną Waruszewską) przeprowadził Kuba Ogiński. Przebieg zajęć można było obserwować na dużym ekranie, a całość zostanie zmontowana i otrzymamy od organizatorów gotowy film z programem informacyjnym, który tworzyli uczniowie naszej szkoły.

choinka szkolna
CHOINKA SZKOLNA      <2016-01-22>

   Na zakończenie I półrocza odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowo-karnawałowa. Impreza ma charakter środowiskowy, więc o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej zebrali się nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo. Dzięki wsparciu Rady Rodziców zabawę prowadziła grupa animacyjna Kondeja company, która zapewniła nie tylko oprawę muzyczną, ale także przygotowała wiele atrakcyjnych zabaw i konkursów. Największą popularnością cieszył się konkurs na najciekawiej przebraną klasę. Przebierańcy walczyli o nagrodę główną, którą była pizza ufundowana przez Radę Rodziców. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się w bardzo kolorowych i pomysłowych strojach i jury miało trudny problem do rozstrzygnięcia. Zwycięzcą okazała się klasa V, która przebrała się za bałwanki i Panią Zimę. II miejsce zajęła klasa IV, natomiast III - klasy I i VI, a nagrodą dla nich był dzień bez pytania. Największą atrakcją wieczoru była wizyta Świętego Mikołaja, który przyniósł paczki dla wszystkich dzieci. Mamy z Rady Rodziców prowadziły kawiarenkę, gdzie można był skosztować pysznych domowych wypieków i napić się kawy, a rodzice uczniów klasy VI przygotowali smaczne hot dogi. Wspaniała zabawa trwała do godziny 20.00. Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniach i organizacji choinki.

dzien babci i dzien dziadka
DZIEŃ BABCI I DZIADKA      <2016-01-22>

   Tradycją w naszej szkole stała się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowali najmłodsi uczniowie. Przedszkolaki, zerówiaki i uczniowie klas. I-III przygotowały przy pomocy swoich wychowawczyń wspaniałe występy artystyczne przepełnione radością, śpiewem i miłością. Chociaż towarzyszyła im trema, maluszki dzielnie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, które dedykowały ukochanym babciom i dziadkom. Licznie przybyli goście nagrodzili małych artystów gromkimi brawami i całusami. Po odśpiewaniu "100 lat" dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali kawę i słodki poczęstunek

PRZEDSWIATECZNE SPOTKANIA
PRZEDŚWIATECZNE SPOTKANIA      <2015-12-22>

   Dnia 22 grudnia, w ostatni dzień przed przerwą świateczną, grupa teatralna Chochliki wystąpiła z przedstawieniem Jasełkowym dla społeczności szkolnej, pracowników i rodziców. Pod kierunkiem pań: J. Klimek i J. Roznowskiej w wersji poetyckiej wprowadzili nas w klimat nadchodzących świąt.W prostych scenkach przedstawili różne podejście ludzi do tego, ważnego dla chrześcijan , wydarzenia. Na zakończenie zaśpiewali kilka wzruszających i bardzo melodyjnych pastorałek. Po przedstawieniu, dyr. szkoły I. Iglantowicz złożyła wszystkim świąteczne życzenia oraz przestrzegła przed nieumiejętną zabawą z fajewerkami w Noc Sylwestrową. Następnie uczniowie klasy VI, wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na wigilię klasową. Wychowawczyni klasy VI dziękuje rodzicom i swoim wychowankom za przygotowanie skromnej uroczystości i miłą atmosferę a księdzu proboszczowi za opłatek wigilijny.

wycieczka do Gdańska
WYCIECZKA KLAS I-III DO GDAŃSKA      <2015-12-14>

   Dnia 14 grudnia 2015 roku dzieci z naszej szkoły pojechały na wycieczkę do Gdańska w celu odwiedzenia "Wielkiej Fabryki Elfów."Przygodę swoją z Fabryką rozpoczęły od Sali Powitalnej, gdzie zostały podzielone na kilkunastoosobowe grupy. Każda grupa otrzymała swojego Elfa-Przewodnika, który został ich opiekunem podczas całej wizyty w Wielkiej Fabryce. Podczas pobytu w fabryce dzieci dowiedziały się, że Elfy potrzebują ich pomocy, ponieważ zbudowanie jednej z zabawek, nastręcza im wiele problemów! Rozpoczęły więc pracę nad zabawką, która nie była dokończona. Uczniowie nasi udali się na 10 stacji z zadaniami, których wykonanie zagwarantowało im sukces przy kompletowaniu zabawki. Na każdym punkcie czekała na nich świąteczna atrakcja i zadanie do wykonania. Podczas wizyty w Wielkiej Fabryce dzieci mogły dać upust swojej energii szalejąc na Elfiej Zjeżdżalni oraz bawiąc się przy interaktywnej ścianie. Złożyły wizytę w sali treningowej, gdzie wykazali się refleksem oraz w biurze Świętego Mikołaja gdzie mogły napisać i wysłać list. Stoczyły bitwę na ciepłe śnieżki oraz pokonały tajemniczy labirynt. Zabawa została zwieńczona spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który wręczył każdemu dziecku upominek w postaci Dyplomu Pomocnika Elfa i pamiątkową odznakę z motywem Wielkiej Fabryki Elfów. Na zakończenie naszego pobytu w fabryce, dzieci samodzielnie pomalowały bombkę, którą każde z nich zabrało na koniec do domu. Przygoda w Wielkiej Fabryce dostarczyła mnóstwa wrażeń, a 2,5-godzinna zabawa na długo pozostanie w pamięci uczestników.

czerwony kapturek
"CZERWONY KAPTUREK" "I"      <2015-12-08>

   Dnia 8 grudnia 2016 r. uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią mgr Angeliką Dobek pojechały na przedstawienie pt. "Zdrowy Czerwony Kapturek", które odbyło się w Zespole Szkół w Bielicach. Dzieci, na to spotkanie przygotowały przebrania oraz piosenkę, którą zaprezentowały wyśmienicie. Mogły również przyglądać się akcji ratowania życia, którą przygotowali straźacy z Biskupca. Jak również uczestniczyć we wspaniałym kolorowaniu obrazków. Spotkanie to, na którym pojawili się uczniowie klas I z całej gminy miało na celu propagowanie poprzez baję- zdrowego stylu życia. Przedstawienie zostało zorganizowane przez młodzież ZS w Bielicach oraz uczniów SP w Lipinkach. Swoją obecnościa zaszczycili wszystkich: Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek, Sekretarz Gminy Julia Baranowska, Przewodnicząca Rady Gminy Barbara Tęgowska oraz Dyrektorzy szkół podstawowych.

wycieczka zerówki do Iławy
WYCIECZKA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO "0"      <2015-12-04>

   W dniu 4 grudnia dzieci oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do kina w Iławie na seans filmowy "Sawa mały wielki bohater". Wyjazd miał na celu zapoznanie dzieci z zyciem kulturalnym jak i uświadomienie jak nalezy sie zachowywać w określonych miejscach. Po zakończeniu seansu cała grupa udała sie do resteuracji Yellow na posiłek.

lekcja historii
CIEKAWA LEKCJA HISTORII      <2015-11-17>

   17 listopada odwiedziła naszą szkołę grupa "Rekonstrukto" i poprowadziła lekcję historii pt. "Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka". Dwaj panowie - Jakub i Ksawery ubrani w stroje sarmackie opowiedzieli o obyczajach epoki szlacheckiej. Poprowadzili też krótką lekcję szermierki, w której udział wzięli Bartek i Martin z klasy VI. Okazało się, że wśród naszych uczennic jest czarownica (Ola Jarecka), nad którą odbył się proces. Przez cały czas trwania procesu Ola musiała siedzieć na krześle inkwizycyjnym wybijanym kolcami. Z opresji wybawił ją Kacper, który stoczył z panem Jakubem zwycięski pojedynek na szable i tym samym obronił honor Oli. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć rekwizyty, stroje i kolekcję broni.

narodowe wieto niepodleglosci
NARODOWE ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI      <2015-11-10>

   10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez nauczycielkę historii Magdalenę Getka oraz uczniów z klas IV-VI. Młodsi uczniowie odpowiadali na zadane przez nauczyciela zagadki z zakresu wiadomości o Polsce. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki za chęć udziału w zabawie.
........................................................................................................................
11 listopada jak co roku uczniowie brali udział w koncercie patriotycznym, który odbył sie w kościele p.w św. Mikołaja w Szwarcenowie. Dzieci pod opieka nauczyciela muzyki Magdaleny Getka odspiewały dla mieszkańców Szwarcenowa piesni historyczne.

 teatr w szkole
GRUPA TEATRALNA W SZKOLE      <2015-10-30>

   30 października grupa teatralna ze Studia Artystycznego "MAGIK" z Białegostoku zaprezentowała się przedszkolakom i uczniom naszej szkoły w przedstawieniu teatralnym pt. "Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska". Dzięki teatrzykowi dzieci mogły się przekonać, jaki los czeka tych, którzy postępują tak, jak lisek Okrutniś, który stosował przemoc wobec słabszych od siebie. Spotkała go za to odpowiednia kara. W przedstawieniu brały udział także dzieci z naszej szkoły, które bohatersko pomogły oswobodzić z pułapki zajączka. Dzięki temu mógł on zamieszkać w domku na leśnej polanie. Nie była to jednak zwykła chatka: "Domek jest dla tego, kto ma serce dla każdego". Nic więc dziwnego, że miejsca w nim nie znalazł Okrutniś. Musiał zatem uciekać daleko... Przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom.

wycieczka do Torunia klas IV-VI
WYCIECZKA KLAS IV-VI DO TORUNIA      <2015-10-23>

   23 października uczniowie klas IV-VI wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Torunia. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nowoczesności MŁYN WIEDZY. Jest to wyjątkowe miejsce , które prezentuje wybrane zagadnienia z różnych dziedzin życia i techniki, a uczniowie samodzielnie mogli przeprowadzać doświadczenia i obserwować ich efekty. Mogli się przekonać, że nowoczesna technika oraz zrozumienie zjawisk przyrodniczych wcale nie są takie trudne i mogą wiązać się z dobrą zabawą. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze im. Wilama Horzycy i obejrzenie pełnego humoru spektaklu pt. Pippi Pończoszanka. Jednak największą atrakcją wyjazdu były wodne szaleństwa w Aquaparku w Wielkiej Nieszawce. Największą popularnością cieszyła się rwąca rzeka oraz ogromna wodna zjeżdżalnia. Po dwóch godzinach pluskania, nadal pełni energii, z piosenką na ustach uczniowie wrócili do domu.

slubowanie klasy 1
ŚLUBOWANIE KLASY I      <2015-10-21>

    Dnia 21 października 2015 roku, odbyła się w naszej szkole uroczysta Akademia, z okazji pasowania uczniów klasy I. W uroczystości tej uczestniczyli: Pan wójt gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek, Pani sekretarz Julia Baranowska jak również Pani sołtys Irena Klinicka, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Na początku mogliśmy podziwiać występy dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Gracja" z Iławy. Po czym uczniowie z klasy I przystąpili do występu, który tak skrupulatnie przygotowywały i trenowały już od miesiąca z panią wychowawczynią mgr Angeliką Dobek. Miło było nam słuchać wierszyków, piosenek w wykonaniu uczniów. Jednak nie obyło się również bez egzaminów, które dzieci musiały zdać aby być przyjęte do grona uczniów naszej szkoły, co zresztą zrobiły wyśmienicie. Podczas uroczystości zostały dzieciom wręczone pamiątkowe medale, książki, słodycze i drobne upominki. Niespodzianką było dla dzieci spotkanie z Panią Barbarą, która uczyła dzieci wykonywania różnych zabawek z balonów, jak również zabawiała dzieci "iluzją". Spotkanie zakończyło się przy tortach i kawie.

biegi przełajowe w Bratianie
BIEGI PRZEŁAJOWE W BRATIANIE      <2015-10-20>

    Występ naszych uczniów w biegach przełajowych w Bratianie można uznać za udany ,ponieważ był to pierwszy występ lekkoatletów ze Szwarcenowa na takim poziomie zawodów. Do biegów przełajowych rangi wojewódzkiej zakwalifikował się z brązowym medalem w swoim biegu Jakub Ogiński oraz Wiktoria Zapert, która zajęła 9 miejsce. W każdym biegu brało udział około 40 zawodników z całego powiatu. Miejsca naszych uczniów: kl IV CH i młodsi --------> Maciej Topolewski kl.III miejsce:21 kl.VI DZ i młodsi --------> Wiktoria Zapert kl.VI miejsce :9 Agata Topolewska kl.VI miejsce : 14 Alicja Martewicz kl. IV, miejsce : 26 kl. VI CH i młodsi----------> Jakub Ogiński kl.V , miejsce : 3 Brawo dla wszystkich naszych uczniów , był to bardzo dobry występ !!!

gminny turniej piłki nożnej na orliku
GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ NA ORLIKU      <2015-10-17>

    W gminnym turnieju wzięło udział aż sześć szkół . Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, szkoła ze Szwarcenowa przegrała z Biskupcem 1:4,ale w drugim meczu wygrała z Ostrowitem 2-0. W półfinale po bardzo zaciętym meczu 1:1 nasza szkoła przegrała minimalnie w karnych. Mecz o trzecie miejsce z drużyną z Łąkorza pokazał , że nasi uczniowie jeszcze się nie poddali i zakończyli spotkanie 1:0. W finale szkoła z Biskupca wygrała z drużyną z Krotoszyn. Szkołę Szwarcenowo reprezentowali: Sebastian Niemaszyk, Martin Będzłowicz, Maciej Topolewski, Bartłowmiej Topolewski, Jakub Ogiński, Agata Topolewska. Dziękujemy naszym zawodnikom za walkę do samego końca !!!

DEN
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ      <2015-10-13>

    13 października w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie mieli okazję podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w edukację oraz wychowanie.Na początku uroczystości pani dyrektor Iwona Iglantowicz odczytała życzenia skierowane do nauczycieli oraz pracowników szkoły przez pana Wójta Gminy Arkadiusza Dobka. Następnie pani dyrektor wręczyła nagrody przyznane nauczycielom i pracownikom obsługi za ich pracę, i pracę dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczą. Po wręczeniu nagród mogliśmy podziwiać występ naszej grupy teatralnej "Chochliki",która zaprezentowała nam widowisko związane z pracą nauczycieli w sposób bardzo humorystyczny. Po akademii nauczyciele oraz pracownicy szkoły na zaproszenie pań z Rady Rodziców udali sie na kawę oraz wyśmienite ciasto przygotowane specjalnie na tą uroczystość. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze.


gminne biegi przełajowe


GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE
     <2015-10-07>

    W środę 7.10.2015 odbyły się gminne biegi przełajowe w Biskupcu. W całej imprezie wzięło udział 5 szkół. Nasi uczniowie wypadli znakomicie,ponieważ zdobyli 4 złote medale oraz jeden srebrny. Odbyły się 4 biegi podzielone nanastępujęce grupy: I.  4 klasa i młodsi chłopcy: złoto Maciej Topolewski II.   4 klasa i młodsi dziewczęta: złoto Alicja Martewicz III.   6,5 klasa chłopcy: złoto Jakub Ogiński, 4 miejsce Martin Będzłowicz IV.  6,5 klasa dziewczęta: złoto Wiktora Zapert, srebro Agata Topolewska Cała szóstka, która wzięła udział w biegach zakwalifikowała się na zawody powiatowe. Takiego dobrego wyniku nasza szkoła jeszcze nie osiągnęła,
Gratulujemy!!!


OTWARCIE PRZEDSZKOLA


OTWARCEI PREZEDSZKOLA
     <2015-10-01>

    W czwartek 01.10.2015.r. Wójt Gminy Pan Arkadiusz Dobek i Sekretarz Gminy Pani Julia Baranowska uroczyście otworzyli pierwsze Publiczne Przedszkole, które wchodzi w skład Zespłu Szkolno Przedszkolnego w Szwarcenowie. Uroczystość otwarcia odbyło się w obecności Pani Sołtys Ireny Klinickiej oraz rodziców.Symboliczne przecięcie wstegi rozpoczeła p.o. dyrektor Iwona Iglantowicz. Do przedszkola uczęszcza 15 dzieci. Grupę przedszkolaków prowadzą: mgr Ewelina Stramska, mgr Agnieszka Kulwicka.
OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY      <2015-09-26>
UWAGA RODZICE ! 28.09.2015 r. tj. poniedziałek dzień adaptacyjny dla dzieci 3-4-letnich w przedszkolu przy Zespole Szkolno Pszedszkolnym w Szwarcenowie (od 8:00 do 13:00) - wyżywienie w tym dniu we własnym zakresie. Wtorek przedszkole czynne od 7:00 do 15:00 z płatnym dożywianiem.
                       
DYREKTOR SZKOŁY
OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY      <2015-09-21>
Szanowni Rodzice-- zapraszam na spotkanie organizacyjne dotyczace przedszkola w dniu 24 wrzesnia (czwartek) o godz. 16.00 (w sali przedszkolnej).
Na spotkanie proszę przygotowac: kopię Dowodu Osobistego obojga rodziców oraz akt urodzenia dziecka.
                       
DYREKTOR SZKOŁY

sprzatanie swiata 2015
SPRZATANIE ŚWIATA 2015      <2015-09-18>

    "Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.W akcji tej uczestniczą także uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W tym roku klasy "0"-III sprzątały teren wokół naszej szkoły natomiast klasy IV-VI teren w Szwarcenowie poza szkołą. Klasa V - VI główną ulicę naszej miejscowości natomiast, klasa IV ulicę prowadzącą nad jezioro i teren wokół plaży. Po "sprzątaniu" na uczniów czekał grill lub ognisko w zależności co kto lubi. Dzięki wsparciu Rady Rodziców uczniowie mogli zjeść kiełbasę z grilla lub osobiscie upiec na ognisku.
OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY      <2015-09-14>
Ogłaszam liste dzieci przyjętych do przedszkola w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Szwarcenowie. Termin rozpoczęcia pracy przedszkola zostanie ogloszony wkrótce.
                       lista uczniów przyjętych do przedszkola
DYREKTOR SZKOŁY

spotkanie z policjantami klasy I
SPOTKANIE Z POLICJANTEM      <2015-09-11>

   Dnia 11 września 2015 roku Klasę I wraz z wychowawczynią panią Angeliką Dobek , odwiedzili Panowie policjanci. Którzy rozmawiali z dziećmi o tym jak "Bezpiecznie poruszać się po drodze do i z szkoły". Po krótkim przemówieniu dzieci mogły zadawać Panom pytania, na które z chęcią odpowiadali. Było to bardzo sympatyczne i miłe spotkanie. Dziękujemy!


rozpoczecie roku szkolnego.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO      <2015-09-01>

   Inauguracja nowego roku szkolnego miała miejsce 1 września o godzinie dziewiątej. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni na tę okazję wójt gminy Biskupiec Pan Arkadiusz Dobek wraz z Panią sekretarz Julią Baranowską. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zaczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz przypomnieniem rocznicy wybuchu II wojny światowej. Później głos zabrał wójt gminy Biskupiec Pan Arkadiusz Dobek, który wraz z Panią sekretarz Julią Baranowską uroczyście przywitali uczniów, rodziców jak również całe grono pedagogiczne, życząc jednocześnie, by był to rok spokojnej pracy dającej satysfakcje osobistą a dla uczniów obfitujący w owocną naukę. Pan wójt korzystając z okazji przedstawił wszystkim zebranym również nowego p.o. dyrektora szkoły Panią mgr Iwonę Iglantowicz. Ten rok szkolny to również zmiana nazwy szkoły ze Szkoły Podstawowej na Zespół Szkolno Przedszkolny w Szwarcenowie. Nowa Pani dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych a w szczególności zwróciła się do najmłodszych wręczając im po drobnym upominku i życząc dobrego startu w edukację. Rozpoczęcie roku szkolnego zakończyło się spotkaniem klas z wychowawcami.
OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY      <2015-08-28>

    Dyrekcja Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Szwarcenowie ogłasza dodatkowy nabór dzieci 4-letnich do przedszkola w roku szkolnym 2015/2016.
Padania proszę składać do dnia 7 wrzesnia 2015 r. w sekretariacie szkoły w godzinach 9.00-14.00.
Lista osób przyjetych zostanie podana do 15 września 2015 r.
Dodatkowe informacje związane z odpłatnością za przedszkole można uzyskać pod nr tel 56 4745407.
             DYREKTOR SZKOŁY


OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY      <2015-08 -26>     

     1. UWAGA! Szanowni Rodzice: w piątek 28.08.2015.r. od godz. 10.00 do 12.00 proszę zglosić się do szkoły po podręczniki dla uczniów kl. I, II i IV.

2. Rozpoczęcie roku szkolnego godz 9.00
Msza św. godz 8.00
Dowozy: Pole 7.40 Wonna 7.45 Wielka Wólka 7.50
Odjazd ok. 11.00 ze szkoły w Szwarcenowie
          DYREKTOR SZKOŁY
OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY      <2015-08 -10>     

     Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szwarcenowie ogłasza nabór dzieci do przedszkola publicznego (przy oddziale przedszkolnym) w zaspole Szkolno Przedszkolnym w Szwarcenowie. Dotyczy to dzieci, których rodzice chcieliby posłać do przedszkola od 4-tego roku zycia.
Zapisy w sekretariacie szkoły. Dzieci przyjmowane bedą wg kryteriów przyjętych Uchwałą nr VI/43/15 Rady Gminy Biskupiec z dn 17 marca 2015 r.
          DYREKTOR SZKOŁY


opłaty uczniów w roku szkolnym 2015/2016

W tym roku szkolnym ubezpieczenie od nieszcęśliwych wypadków wynosi 22zł od ucznia. Ubezpieczenie proszę wpłacać u wychowawców klas do 30 wrzesnia

 

copyright © 2013     AU